Szeroka propozycja zajęć z angielskiego dla dzieci w okolicy Warszawy – czy opłaca się z niej skorzystać?

Rodzice bardzo chętnie inwestują w zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, bo wiedzą, jak ważna i wskazana jest dodatkowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, a zajęcia dodatkowe rozszerzające inne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, bardzo istotna możliwość.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z zakresu nauk o świecie zwykle prowadzone są w zupełnie innej atmosferze niż te w szkole. Na luzie, w mniejszych grupach, przez doświadczanie, a nie sztywny wykład. Z tego powodu każdy bez oporów może zapytać o co tylko zechce i robić błędy bez negatywnych konsekwencji, które za to mogłyby spotkać dzieci w szkole. Plastyczne zajęcia dodatkowe są bardzo lubiane, ponieważ bloki zajęć trwają najczęściej dość długo, nawet 3-4 godziny. Gwarantuje to sporo czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, doskonalenie techniki. Poza tym wyposażenie sal zwykle jest bardzo dobre (sztalugi, papier o różnych fakturach i gramaturach, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Trudno jest zgromadzić taki arsenał w warunkach domowych, szczególnie jeśli początkowo traktuje się to raczej hobbystycznie i czeka, aż maluch sprecyzuje swoje zainteresowania i wykaże się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluszki wysyłane są na język angielski Pruszków albo inne okolice Warszawy mają placówki uczące szkraby już od 3 miesiąca życia, jednakże chyba największą popularnością cieszą się zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat – zerknij. Zajęcia zwykle odbywają się w malutkich grupach, nastawione są na komunikację, na swobodną rozmowę i spontaniczne reakcje językowe.

Czy ten temat jest dla Ciebie absorbujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tutaj użyteczna strona (http://www.kickicstore.pl/pl/okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci) niezwykle użyteczna strona (http://www.kickicstore.pl/pl/okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci) także jest warta uwagi.

Rodzice dzieci starszych, mających już pewne umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami oko w oko z lektorem albo szukają native speakera do prowadzenia zajęć dodatkowych w domu. Później szukają raczej korepetytora. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać przyjazd lektora w taki sposób, żeby zorganizować najpierw zajęcia dla maluchów a później i dla dorosłych. Prosto jest znaleźć osoby udzielające lekcji angielskiego wpisując „angielski Pruszków” lub – jeśli szukamy nauczyciela z solidnym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków – znajdź informacje -”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla dzieci jest naprawdę mnóstwo, szczególnie w większych miastach. Nikogo nie dziwi to, że maluszki chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miejscowości mają naprawdę bogatą ofertę, ułatwiającą rodzicom dobry wybór – angielski dla dzieci pruszków.