Folia ochronna na aparat telefoniczny – w jakim celu powinniśmy ją stosować?

Szkło wyświetlacza jest mocne oraz odporne na elementy zewnętrzne. Na nieszczęście nie jest ono niezniszczalne. Przy upadku z poważniejszej wysokości może się rozbić lub silnie zarysować. Czy folia zdoła uratować go przed takim przypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi utrzymuje, że folia (zabezpiecz towar naszą folią stretch) na telefon psuje jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a nieprawidłowo naklejona również pomniejsza widoczność na ekranie a nawet zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki rysuje się od najmniejszych elementów, na przykład wpychanie go do torebki czy kieszeni. Niekiedy nawet nie mniemamy, iż jakaś czynność może być powodem rysowania powierzchni. Przez sławę folii ochronnych fabrykanci poprawili technikę mocowania ich do szybki, w tej chwili nie używa się kleju akrylowego a silikonowy. Nie oddziałuje on w żadnym razie na powierzchnię. Niekiedy folie z jego dodatkiem reklamowane są jako „bezklejowe”. Spoiwo jednak jest, ale wybitnie pewne i nieszkodliwe. Nie powoduje uszkodzeń wyświetlacza. Jeżeli chodzi o dalsze udogodnienia dla konsumenta, da się wybierać w nawierzchniach. Folia (przetestuj najlepszą folię termokurczliwą) na telefon (folie znajdziesz na ) bywa lśniąca a także matowa. Niektórzy twierdzą, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” aparat telefoniczny, ta druga bardziej. Mimo to gołym okiem tego się nie zauważa.

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie oddziałuje to w żadnym wypadku na stylistykę komórki. Najdroższe jak do tej pory są folie sporządzone ze szkła pancernego, które w najogromniejszym stopniu ochraniają nasz aparat. Wartość tego typu gadżetu to plus minus 50 złotych, jest droższa od zwykłej folii, ponieważ cena tamtej waha się w granicach 20 złotych.

Wyrób jakim jest folia na telefon nie jest dużym wydatkiem (zwłaszcza dla tego telefonu). Wystarczy przyjrzeć się sprzętom z przylepioną protekcją i można momentalnie dostrzec, iż nie jest to zauważalne. Nie szpeci przy tym urządzenia, zapewniając mu przy tym asekurację przed otarciami oraz ewentualnym rozbiciem ekranu.