Przewodnik po Wrocławiu

Wrocław to częstokroć pomijany obręb Polski. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia podróżnikom coraz to więcej atrakcji, jakie ubogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, jakie punktu sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość klasycznie, od Starówki. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce magiczne.Odnowione kamienice, wąskie, klimatyczne ulice powodują, iż Stare Miasto we Wrocławiu jest obecnie jednym z najpiękniejszych w naszej ojczyźnie. Jednak podczas spaceru sugerujemy zwrócić spojrzenia na kilka najważniejszych zabytków Starego Miasta.

Wrocław

Autor: Marcin Raczkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Brama Krakowska to brama pochodząca z czternastego stulecia. Do dziś strzeże wstępu na Starówkę . Jest uważana za symbol Wrocławia. Utrzymana została w kierunku gotyckim, niemniej jednak odnajdziemy w niej też elementy reprezentatywne dla okresu baroku.Kamienice na Placu Zamkowym. Ustawione dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to także element godny uwagi. Socrealistyczne kamienice obecnie zyskują nowy blask, natomiast ich charakterystyczne i równe rozstawienie na jednej z kolistych krawędzi placu stawowi ciekawy układ urbanistyczny ubogacony ciekawymi elementami architektonicznymi. Jeśli zastanawiasz się co widzieć we Wrocławiu, nie możesz pominąć zamku. To istna perła we Wrocławiu. Odremontowany zamek dzisiaj stanowi wizytówkę Wrocławia. Poza zachodnią fasadą Zamku Królewskiego warto zwrócić też uwagę na przeważającą w założeniu wieżę. Jest ona jedną z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie. Wybudowana już w XIII wieku jest przykładem kierunku romańskiego. Odróżnia się ona od innych elementów Zamku, jakie utrzymano w kierunku neogotyckim. Jest to niechybnie wyłączny przykład Zamku w Polsce o tak ciekawym założeniu. Więcej na

Wrocław

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com

Terminal Aerodromuwe Wrocławiu. Teraz kolej na kawałek architektury współczesnej we Wrocławiu. Faworyt Polski 2000-2012 nominowany do nagrody za najlepszy budynek użyteczności publicznej w prestiżowym konkursie.

Jeżeli chciałbyś rozszerzyć swą znajomość rzeczy, to przejrzyj kluczowy artykuł. W tekście zawarliśmy ekstra oraz interesujące wiadomości.

Warto tu kierować uwagę na lekkość obiektu pozyskanej poprzez jego delikatne kształty jak też jasny kolor, które cenione są przez najlepszych polskich architektów. Kolejnym obiektem wartym uwagi jest tak zwany dom jednorodzinny we Wrocławiu. Projekt domku to projekt Tomasza i Dariusza Kozłowskich. Projekt współczesnego domu oparty jest na rzucie sześcianu schowanego w walcu.Odnajdź zatem już dzisiaj noclegi – resort hotel w centrum Wrocławia. W miejscowości osiągalne są hostele i pensjonaty, a wśród nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.