Pozalekcyjne zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców – gdzie warto posłać dziecko?

Gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny duża liczba rodziców szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po artystyczne, pozwalające zrozumieć świat i ruchowe. Jest też bogata pula lekcji z języków obcych. Dokąd dobrze jest zapisać dziecko?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, szczególnie tych popularnych języka polskiego albo niemieckiego, są bardzo popularne. Dawno temu minęło myślenie, że polskiego zaczynamy się uczyć kiedy idziemy do szkoły podstawowej. Teraz na kurs polskiego wysyła się już maluchy, by osłuchiwały się i łapały słówka od wczesnych lat życia. Zwykle wybór pada na szkołę językową. Są miejsca, które uczą określoną metodą już roczne maluszki. Szkoła językowa to regularne zajęcia i osłuchiwanie się z językiem obcym tak jak z ojczystym – od najmłodszych lat – zobacz gdzie oferują takie kursy dla obcokrajowców.

Chociaż kurs polskiego w znanej szkole, znanej na całym globie, nie jest tani, dobrze jest zapisać nasze dziecko i uważnie obserwować postępy w edukacji. Jeśli namawiamy nasze dziecko do podśpiewywania piosenek, zabawy w odgadywanie słówek albo nazywania rzeczy nas otaczających, stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla maluchów bardzo często organizowany jest również przez domy kultury. Ponieważ domy kultury podlegają miastu i z funduszy miejskich są opłacane, kursy tego typu bardzo często mają stosunkowo atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przenosi się to na poziom lekcji.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://medicart.wroclaw.pl/usg-piersi-wroclaw/) również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Czasem kilkoro rodziców mieszkających po sąsiedzku zatrudnia polonistę na godzinę czy dwie w tygodniu, aby udzielał lekcji grupie maluchów.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
To rozwiązanie na pewno przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, lecz miejmy na uwadze, iż to popularny sposób studentów filologii polskiej na dorobienie sobie. Niestety, młodzi ludzie nie zawsze mają pełne przygotowanie do bycia nauczycielem języka obcego małych dzieci i zdarza się, iż student dopiero sam uczy się na swoich podopiecznych, jak przekazywać wiedzę. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła językowa. Jeśli z powodzeniem prowadzi swoje kursy językowe od lat, z pewnością może poszczycić się nie tylko sporą rzeszą zadowolonych i wyedukowanych uczniów, ale też liczbą słów do opanowania w ciągu roku, sprawdzonymi podręcznikami i lektorami predestynowanymi do pracy z dziećmi.