Podzespoły sterujące innymi obwodami stosowane w nowoczesnych układach zabezpieczających

Współczesne elektryczne instalacje zawierają szereg podzespołów które służą do sterowania pracą innych elementów. Jeżeli w danym układzie będzie się znajdować na przykład grzałka, silnik albo źródło światła, to być może niezbędne będzie zastosowanie styczników. Styczniki są elementami, jakie służą do załączania fragmentów elektrycznego układu przy pomocy innego układu sterowania.

Przewody elektryczne

Źródło: nadmorski24.pl
Przeciętny złożony jest z dwóch układów. Pierwszym z nich jest układ sterujący, do niego podaje się sygnały sterujące wyłączaniem i włączaniem obwodu. Drugim układem jest obwód roboczy, do niego wpinane są odbiorniki, którymi styczniki sterują.

Najważniejszym plusem styczników jest całkowita izolacja tych dwóch obwodów, przy sterowaniu przeważnie podawane są impulsy małej mocy i niskim napięciu, na przykład ze sterowników przemysłowych, a obwód na wyjściu może sterować elementami o dużej mocy i wysokich napięciach. Tekst: elektryczne styczniki.

Fascynują Cię informacje na ten temat? To świetnie, gdyż posiadamy pomocny link (http://wuko-poznan.pl/wywoz-szamba-i-nieczystosci-plynnych/), który posiada tylko informacje, których aktualnie potrzebujesz.

W stycznikach przeważnie wykorzystuje się elektromagnesy, elementy najlepszych producentów charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, która sięga kilkudziesięciu milionów przełączeń.

Inną ważną grupą elementów wykorzystywanych w układach elektrycznych są różnego rodzaju zabezpieczenia. O bezpiecznikach odcinających prąd(polecamy panele fotowoltaiczne białystok) w sytuacji, gdy jego natężenie zostanie zbyt dużo przekroczone, każdy chyba miał okazję słyszeć. Lecz w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się również wiele innych tego typu elementów, mających czasami bardzo specyficzne zastosowanie.

Przykładowo przy silnikach elektrycznych, gdy mogą wystąpić przeciążenia i zwarcia często wykorzystywane są wyłączniki silnikowe. Mają one dużą szybkość działania i zapewniają reakcję w zaledwie kilka milisekund, co w zupełności wystarcza, żeby uchronić niekiedy bardzo kosztowne sprzęty. Wyłączniki silnikowe instaluje się w samym układzie zasilającym silników, nie zajmują one dużo miejsca i są bardzo łatwe w instalacji. W sprzedaży można znaleźć szeroką ofertę tego typu wyłączników, dedykowanych dla układów o zróżnicowanej mocy i zapotrzebowaniu na prąd.