Czy faktycznie warto zostać tłumaczem jęz. obcych?

Na początku napiszę, że sam jestem tłumaczem – języka angielskiego. Myślę, że choć oczywiście znajdą się bardziej interesujące zawody, to jednak w sumie mogłem trafić gorzej. Trzeba zwrócić uwagę, iż jeżeli możemy robić każdego dnia to co lubimy, to w automatyczny sposób stajemy się szczęśliwymi osobami. A tak naprawdę kocham język angielski, wielką frajdę sprawiają mi różnego rodzaju zmagania z tym niezmiernie rozpowszechnionym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza jest nudny.

Przynajmniej w moim przypadku nigdy nie ma żadnej mody o nudzie. Choć fakty są takie, że staram się wychodzić do ludzi, czyli zasadniczo nie tłumaczę tylko u siebie w domu.sprawdź tutaj kluber petamo kluber petamoBardzo często sytuacja jest taka, iż tłumacz pracuje wyłącznie w domu, więc po jakimś czasie może trochę się zacząć nudzić, czuć się kiepsko. Jednakże i tak bez wątpienia warto wykonywać – naturalnie jeśli posiadasz odpowiednie uprawnienia zawodowe, a jeszcze na dodatek świetnie znasz jęz. angielski.

Czy znalazłeś potrzebne informacje na prezentowany temat? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej interesujące będą wiadomości na niniejszym portalu. Wtedy przejdź tutaj (http://www.digital-motion.pl/fotografia-mody-lookbook/).

Zwróć na to uwagę.

słownik

Autor: Sharon Mollerus
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie powinieneś rozumować, że kiepskie tłumaczenia są OK: jeśli faktycznie znasz angielski, a na dodatek nie jesteś leserem, masz spore szanse na odniesienie sukcesu. Ciężko mieć odnośnie tego jakieś wątpliwości. Sam ostatnio tłumaczę, ale także piszę teksty w jęz. angielskim – uważam, że to fajny pieniądz. Trzeba także dodać, że tłumacze są najczęściej niezależnymi ludźmi. Chociaż całkowita niezależność nie jest możliwa, to tak naprawdę i tak mamy możliwość żyć swobodniej. Znam ostatnio polskiego tłumacza, który żyje sobie w egzotycznej Tajlandii.

Chociaż siedząc w kraju zarobiłby sporo więcej, to i tak może zarobić niezłe pieniądze (zapytaj o wyceną). Tajlandia jest rajem – zwłaszcza dla takich osób, które odpowiednio są w stanie podejść do zarabiania drogą internetową. Tak naprawdę mógłbym w tym momencie wymienić o wiele więcej zalet zostania tłumaczem. Ciężko sądzić, iż porządny tłumacz, a więc ten, który odpowiednio podchodzi do swojego zawodu, będzie jakoś bardzo narzekał na własny los. Pamiętaj to. W takim razie: chciałbyś być tłumaczem? Definitywnie nie chcę odradzać. Jednakże nie chcę też namawiać, bo to musi być tylko Twoja decyzja.