W jaki sposób rozrój internetu zmienił wszystkie dziedziny naszego życia, jak obecnie wygląda rynek gier komputerowych.

Kiedy przed dwoma dekadami internet powoli wchodził do naszych mieszkań, domów i firm, nikt nawet się nie spodziewał, jak dużą rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja dokonała się przecież, bo ostatnie parę lat to bardzo duże przesunięcie usług, rozrywki i handlu właśnie do sieci, z równoczesnym pomniejszeniem dotychczasowych form.

Dotknęło to na przykład branżę rozrywkową, jaka po dziś dzień nie może się do końca odnaleźć. Nagle okazało się, że tradycyjne filmy DVD i płyty utraciły swoje znaczenie, bo każdy woli je ściągnąć bez płacenia z internetu.

Jeśli zastosowana w tym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu skup zegarków warszawa inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Pojawiła się konieczność zbudowania nowych kanałów sprzedaży i dystrybucji, gdyż stare stały się już przeszłością. Zmiany także w dużej mierze dotknęły obszar gier komputerowych, lecz tu zupełnie inny się stał tylko model dystrybucji, ale także możliwości gier oferowanych obecnie.

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W czasach, gdy dostęp do sieci był dużo mniejszy, gry przeważnie kupowało się na płytach CD i samotnie się w nie grało na swoim komputerze, dzisiaj wszystko zupełnie inaczej wygląda.
Obecnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w tradycyjne tytuły na płytach. W dużym stopniu przyczyniło się to tego to, że wiele z takich tytułów jest darmowych, charakteryzuje się całkiem przyjemną, dopracowaną szatą graficzną, oraz co najbardziej istotne, da się grać z innymi graczami. Gry są niesamowicie grywalne, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium (rodzaje plansz)mogą nawet gromadzić setki tysięcy grających na całym świecie, a niektórym się nawet udało doczekać swoich mistrzostw świata. Firmy udostępniające tego typu gry na swoich serwerach za podstawowe granie nie pobierają żadnych opłat, ale za wszystkie opcje dodatkowe już tak.

Tak więc jeżeli jakiemuś graczowi nie będzie się chciało mozolnie grać na kolejny poziom czy zbierać przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i dostaje bez długiego czekania. Co ciekawe, graczom zupełnie do nie będzie przeszkadzać, wielu z nich po prostu grywa dla czystej przyjemności i nie zamierza nic kupować, a jest także sporo takich, którzy wolą iść krótszą drogą i wydają wcale nie małe sumy na zakupy w grze.