Jakie są dobre zabiegi, które poprawiają wygląd naszych ciał? Które z nich można wymienić w tym zestawieniu?

Czasami, żeby poprawić swój wygląd trzeba skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie pomagają już proste sposoby, kremy albo inne specyfiki do pielęgnacji. Po prostu jeżeli chcielibyśmy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli przedsięwziąć bardziej zdecydowane działania. Jest kilka powszechnie znanych zabiegów, tutaj omówimy niektóre.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to wciąż bardziej popularny sposób na pozbycie się zmarszczek,a co za tym idzie na polepszenie wyglądu . Tego typu zabieg jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasem robi się też lifting – (nasze zabiegi) brzucha albo biustu, ale trochę rzadziej. W odróżnieniu od innychzabiegów nieoperacyjnych, lifting (profesjonalny lifting we Wrocławiu) działa na głębokie zmarszczki, większe płaty skórne, dlatego efekty utrzymują się dłużej – mniej więcej 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne musimy robić częściej, nie dają w związku z tym takich samych efektów jak inwazyjny lifting. Innym znanym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalistycznych urządzeń usprawnianie jest krążenie limfy. Limfa to płyn występujący w tkankach, który wpływa do naczyń chłonnych, budujących całą sieć naczyń limfatycznych. Tym sposobem jesteśmy w stanie przeciwdziałać różnym schorzeniom, które biorą się z obrzęków zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest dość wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, zaś stosowane ruchy robione są płynnie i delikatnie. Zabiegi takie mogą być przeprowadzane nawet do kilu razy dziennie. Wiele osób narzeka na własny brzuch, niezbędne są wtedy specjalne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (informacje na temat zabiegu).

To zabieg dość inwazyjny, polega na wprowadzeniu przez nacięcia na skórze – o wielkości 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która łączy się z urządzeniem odsysającym, które wytwarza podciśnienie. W czasie jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a do tego również najbardziej inwazyjna.

Rozwiązaniem mniej inwazyjnym jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu pod skórę też wpuszcza się poprzez niewielkie nacięcia kaniulę, ale ze światłowodem, wytwarza ona wiązkę laserową i niszczy komórki tłuszczu. Przez to uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest znaczna, ponieważ uwolnionego w przypadku tej drugiej metody tłuszczu nie trzeba ściągać. Zostaje on wyrzucony z ciała poprzez wątrobę oraz nerki.