Czemu powinniśmy pojechać do Szklarskiej Poręby? Co jest tam interesującego, jak możemy cudownie spędzić wolny czas?

Szukasz miejsca na wypoczynek? To może Szklarska Poręba? To ulokowana w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem Szrenica, znajdująca się aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Szklarska Poręba została przyłączona do Polski w 1945 roku, z kolei jej dotychczasowych lokatorów przymusowo przeprowadzono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska otrzymała prawa miejskie.

Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna Dolnego Śląska. Jest rozpoznawana i lubiana od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta są niezwykłe, porównuje się je do walorów miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m. Systematycznie poznają tę właściwość kadrowicze, którzy zazwyczaj bywają tam na obozach kondycyjnych. Nic w tym dziwnego, bo wokół tego miejsca zrobiono już ponad 200 kilometrów tras do jazdy rowerem o różnym stopniu trudności. Nic więc dziwnego że każdy zdobędzie tu swoją trasę: amatorzy, trenujący sport, a przede wszystkim całe rodziny.

SPA

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowość to również wspaniały punkt zbiórki podróży w głąb polskich i czeskich Karkonoszy. Szklarska jest zwłaszcza centrum sportów zimowych, a to dlatego, że śnieg leży tu średnio przez 110 dni w roku. Ośrodkiem zjazdów narciarskich jest masyw Szrenicy, zaś w Górach Izerskich, niedaleko Jakuszyc, swoje miejsce mają narciarze biegowi. Jakuszyce, czyli najwyżej położona część Szklarskiej Poręby (www), ma najlepsze w Europie Środkowej trasy dla narciarzy biegowych i śladowych. Wszystkich jest ich ponad sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu rok w rok prowadzona jest największa masowa impreza w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

To niezwykłe miejsce czeka na turystów o każdej porze roku. Zazwyczaj można odnaleźć tu coś co będzie nam w pełni odpowiadać. Zimą w pełni korzystać ze sportów zimowych, jesienią zobaczyć, w jaki sposób przyroda zapada w sen. Na wiosnę mamy możliwość obserwowania, jak wszystko zaczyna znów żyć, z kolei latem odczujemy ciepło, ale nie upał, inaczej niż to jest w naszych wielkich metropoliach z betonu. Szukasz najlepszego noclegu? Najlepiej jak skorzystasz z pomocy internetu. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor