Prince2, jako metodologia zwiększania wydajności zarządzania projektami

Firmy wdrażające metodę Prince2, odnoszą znaczne pożytki. Prince2, ceniona jest obecnie za wiodące narzędzie kierowania projektami. I jest na tyle całościowa, że można ją wykorzystać w każdym projekcie, niezależnie od rozmiarów i typu projektu, organizacji oraz usytuowania. W kraju Prince2 często jest konieczny przy projektach rządowych albo związanych z dopłatami unijnymi. Jest to stosunkowo początkująca procedura i niewiele firm prowadzi w tym zakresie konsultacje.

Projekt

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie, kluczowym sprawdzianem dla korporacji, zarówno sektora publicznego jak i prywatnego, jest w głównej mierze prowadzenie codziennej działalności biznesowej skierowanej na rentowność. Dodatkowo firma powinna dbać o najwyższą renomę usług. Musi dbać o poprawne więzi z konsumentami. Priorytetowe funkcje to osiągnięcie i utrzymanie zaufania rynku.

Drugą ścieżką są takie czynności biznesowe, które pozwolą przeżyć i konkurować z innymi instytucjami. Biznesmen musi nabrać rutyny i, spoglądając do przodu, rozpoczynać takie decyzje o wprowadzeniu zmian aby efekty tych zmian były dla danej firmy jak najintratniejsze. Uczestnicząc w kursie możemy posiąść wiedzę w zakresie stosowania dobrych praktyk w projektach. Grono osób zdobywających certyfikaty w zakresie metodologii Prince2, z roku na rok rośnie. Staje się istotnym czynnikiem mającym wpływ na skuteczną realizację zamierzeń.

Taka osoba, która pragnie zapewnić sobie osiągnięcie racjonalnych i skutecznych wyników przy wdrażaniu projektów, jest niezbędna w każdej spółce. Zazwyczaj szkolenia opierają się na umiejętnościach pochodzących z setek projektów oraz mądrości praktycznej zarządów projektów, komisji projektowych, naukowców, szkoleniowców i znawców przedmiotu.

Z Prince2 mogą skorzystać osoby, które pragną zwiększyć swoje kwalifikacje menedżera w organizacji projektami oraz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Są dwie kwalifikacje Prince2 i każda z nich wymaga zdania odpowiedniego zestawu pytań. Jeżeli decydujemy się na warsztaty z Prince2 egzamin zdajemy na koniec szkolenia. Jeśli przeciwnie, pragniemy nauczyć się do certyfikacji sami, test (test disc) musimy zdawać w ośrodku egzaminacyjnym.