Przepisy BHP

Gdy rozkręcamy swoją działalność musimy liczyć się z tym, że będzie dużo ważnych spraw, które będą dla nas skomplikowane. Na sto procent do jednej z nich należą zasady BHP. Bywa, że część osób myśli, że jakoś damy radę nagiąć te przepisy, ale są one precyzyjne. Musimy my sami, jako pracodawcy oraz nasi pracownicy znać je i się nimi kierować.

W jaki sposób właściwie przeprowadzić szkolenie BHP

Wiele firm nie ma czasu na zapoznawanie pracowników z zasadami BHP. Dlatego to dobry pomysł na rozplątnie różnych problemów w tej sprawy. Jeżeli nasza firma ma siedzibę w stolicy, to można zapisać się na któreś ze szkoleń właśnie z norm BHP – http://www.bhpprofesjonalnie.pl/ – w tym mieście. Można również poprosić profesjonalistów w tej dziedzinie, by przeprowadzili szkolenie w naszej firmie dla naszych pracowników (skzolenia bhp od Gemmar).

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to niezmiernie istotna część życia każdej jednostki. Nieistotne czy chodzi o szkołę, czy o sąd. Ważne, że trzeba znać i przestrzegać obowiązujących norm zapisanych w tych przepisach. Przepisy te są egzekwowane przez różnego typu organy na przykład przez sanepid. Powinniśmy, więc pamiętać o tym, żeby każdy nowy pracownik został przeszkolony właśnie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie zawsze znajduje się na to czas, ale należy to zorganizować, żeby do takiego szkolenia doszło.

w pracy

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że w niektórych firmach dzieje się tak, że dostajemy do podpisania kartkę, że zostaliśmy zapoznani z przepisami BHP, chociaż wcale tak nie jest. Dlatego nie podpisujmy jej i poprośmy o zapoznanie nas z zasadami panującymi w firmie lub zezwolenie w czasie pracy, byśmy sami mogli się z nimi zapoznać. Co ważne wiele firm by mieć to z głowy wybiera szkolenia BHP (Gdańsk – o ofercie TBF na). Dzięki tego typu szkolenia dowiadujemy się wszystkiego, co dotyczy norm BHP od tego jaki czas możemy spędzić w pracy, w jakiej temperaturze maksymalnej możemy pracować i jaki strój do pracy musimy ubrać. Oczywiście normy BHP – bhp profesjonalnie – różnią się w zależności od typu stanowiska. Inne zasady obowiązują w biurze a inne na hali produkcyjnej. Jeżeli, więc nasza firma jest złożona z biur i z hal, to oczywiście część szkolenia może odbywać się wspólnie, ale potem informacje dokładniejsze powinny być przedstawiane już jedynie zainteresowanym pracownikom. Po tego typu szkoleniu pracodawca nie będzie musiał przejmować się tym, że pracownicy nie będą wiedzieli, jak się zachować w określonych warunkach pracy.