Najdogodniejszy sposób rozliczania pit online to ten przez internet. To bez wątpienia banalne, sprawdź

Mnóstwo z nas będzie zwlekać na ostatnią chwilę z nadaniem PITu. To błąd,zwłaszcza gdy w ostatnich dniach kwietnia jesteśmy zobligowani ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez sieć. Tymczasem rozliczyć pit można banalnie – online.

polecamy

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta komfortowa formuła wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa w odniesieniu do programu podporządkowanego rozliczeniom deklaracji rocznych. Wielu podatników bez wątpienia może pamiętać olbrzymie kolejki ustawiające się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki okazji wysyłania dokumentów internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopilnować formalności z urzędem skarbowym – więcej tutaj.

Pozytywów jest jednak znacznie więcej. Szczególnie jeśli rozliczanie podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, a jedynie robimy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas praktycznie za rękę. Podpowiadają, jakie dane i w którym trzeba wpisać, oraz weryfikują, czy wszystkie niezbędne pola pozostały przez nas dobrze wypełnione. zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z ZUSem.

Czy chciałbyś poznać rozpatrywany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź ważne info, które opublikowane zostały na tej stronie.

/J]

Porywając się na dostarczenie deklaracji internetowo, unikniemy jednego z najczęściej występujących błędów: przez mnóstwo lat podatnicy ślący PIT-y pocztą zapominali się…

Prezentowany tekst jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane radca prawny prawo rodzinne kraków treści, gdyż są tak samo ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

podpisać! W sytuacji zadeklarowania przesyłanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, w celu weryfikacji składającego zeznanie trzeba podać kwotę przychodu z deklaracji składanej rok wcześniej (za rok 2013), a po przesłaniu deklaracji odebrać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że złożyliśmy deklarację podatkową w terminie. Jak widać to banalny sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy w inny sposób, tym bardziej tradycyjny sposób. zwyczajnie nie opłaca się, po co marnować czas, jeśli istnieje taka korzystna możliwość.