Najdogodniejszy sposób rozliczania pit online to ten przez internet. To bez wątpienia banalne, sprawdź

Mnóstwo z nas będzie zwlekać na ostatnią chwilę z nadaniem PITu. To błąd,zwłaszcza gdy w ostatnich dniach kwietnia jesteśmy zobligowani ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez sieć. Tymczasem rozliczyć pit można banalnie – online.

polecamy

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta komfortowa formuła wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa w odniesieniu do programu podporządkowanego rozliczeniom deklaracji rocznych. Wielu podatników bez wątpienia może pamiętać olbrzymie kolejki ustawiające się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki okazji wysyłania dokumentów internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopilnować formalności z urzędem skarbowym – więcej tutaj.

Pozytywów jest jednak znacznie więcej. Szczególnie jeśli rozliczanie podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, a jedynie robimy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas praktycznie za rękę. Podpowiadają, jakie dane i w którym trzeba wpisać, oraz weryfikują, czy wszystkie niezbędne pola pozostały przez nas dobrze wypełnione.

Na tej stronie znajdują się atrakcyjne informacje, ale zobacz także inne tematyczne wątki (http://www.artinhouse.pl/magazine/rynek-sztuki,obrazy-malowane-akrylem-na-plotnie,2080.html), ponieważ one również z pewnością Cię zaciekawią.

zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z ZUSem.

Czy chciałbyś poznać rozpatrywany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź ważne info, które opublikowane zostały na tej stronie.

/J]

Porywając się na dostarczenie deklaracji internetowo, unikniemy jednego z najczęściej występujących błędów: przez mnóstwo lat podatnicy ślący PIT-y pocztą zapominali się… podpisać! W sytuacji zadeklarowania przesyłanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, w celu weryfikacji składającego zeznanie trzeba podać kwotę przychodu z deklaracji składanej rok wcześniej (za rok 2013), a po przesłaniu deklaracji odebrać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że złożyliśmy deklarację podatkową w terminie. Jak widać to banalny sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy w inny sposób, tym bardziej tradycyjny sposób. zwyczajnie nie opłaca się, po co marnować czas, jeśli istnieje taka korzystna możliwość.