Z jakiej przyczyny warto inwestować w ponadnarodowe certyfikaty?

Rynek kosmetyków w naszym kraju cały czas zwiększa się. Mimo informacji o kryzysie, tenże sektor gospodarki ma się całkiem nieźle. Może to cokolwiek dziwić, gdyż akurat ten rodzaj produktów z reguły umieszczamy jako ostatni na naszej liście zakupowej.

więcej na tej stronie

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Powodem tego jest przede wszystkim charakter owych artykułów. Najczęściej tłumaczy się to pułapem rozwoju polskiej gospodarki. Od dwudziestu pięciu laty tworzy się w naszym kraju ponownie klasa średnia. Jednym z atrybutów przynależności do tej grupy społeczeństwa jest troska o swój design, przede wszystkim przez ćwiczenia fizyczne (coraz popularniejsze jest bieganie). Następnym, subtelniejszym sygnałem przynależności do tej warstwy społeczeństwa jest stosowanie dobrej jakości artykułów, także kosmetyków. Nie jest jednak proste wyszukanie stosownego dla siebie kosmetyku. Nie musi on nawiasem mówiąc być jedynie znanej, zagranicznej marki. Coraz to więcej rodzimych produktów kosmetycznych może dziś zdecydowanie rywalizować z obcymi gigantami.

By tak było wytwórca powinien spełniać bardzo rygorystyczne normy jakościowe, przykładowo normę ISO (odnośnik do strony) 22716 (link do strony). Jest to europejski standard spełniający rozporządzenie Parlamentu WE określające tzw. dobre praktyki w fabrykacji kosmetyków. Normy te wiążą zarówno dostarczycieli materiałów niezbędnych do fabrykacji kosmetyków, fabrykantów jak również ich hurtowników. Otrzymanie certyfikatu poprzedzone musi być stosownym szkoleniem a także wieloetapowym kilkuletnim audytem realizowanym poprzez uprawnioną firmę certyfikacyjną.

certyfikat

Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe testy obejmują wszystkie dziedziny działalności firmy, zaczynając od metod fabrykacji, wzorców jakości produktów oraz substancji a także bezpieczeństwo tak procesu wytwórczego aż po końcowy wyrób, a również działania promocyjne i dystrybucyjne, ukierunkowane na jak najlepszą obsługę konsumentów.

Zainteresował Cię ten post? Zatem wejdź na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć tutaj (https://inte.com.pl/) różne wątki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Norma ISO 22716 jest jednym z wielu sposobów na zapewnienie uczciwej konkurencji przez standaryzacje postępowań oraz wykorzystywanych materiałów. Innym przykładem takiej normy której spełnienie oddziaływa pozytywnie na wyniki sprzedaży może być znak CE, który stanowi gwarancję przyzwolenia do obrotu na terenie Unii Europejskiej, co umożliwia zdobycie nowych rynków. Bez dostępu do tych rynków rozwój przedsiębiorstwa byłby niemożliwym.