Fotografia to niepowtarzalny zwyczaj powiązany ze ślubem.

Fotografia to magiczny rytuał, który daje nam długowieczność naszych przeżyć. Fotograf natomiast to magik potrafiący uwiecznić najważniejsze chwile w sposób jedyny w swoim rodzaju. Obecnie jednak, gdy aparaty fotograficzne są powszechnie dostępne, w smartfonach, telefonach, laptopach, gdy najprostszy sprzęt można sobie sprawić już za niewielkie pieniądze, wielu ludzi nie korzysta z usług profesjonalisty. Czy to dobry wybór?

Fotografia ślubna

Źródło: epena.pl

Odpowiedź będzie niejednoznaczna: to zależy od tego czy istotniejsza jest dla nas cena czy też może jakość. Niewątpliwie możemy bardzo tanim kosztem wykonać własną sesję. Wystarczy najprostszy aparat. To nie są już czas, gdy musieliśmy wywoływać negatyw. Pamiętajmy, że przeważnie zwykła klisza dawała możliwość zrobienia 36 zdjęć i nie ani jednego więcej, kiedy któreś zdjęcie (strona polecana w temacie) nam nie wyszło (właściwie nawet nie byliśmy w stanie tego natychmiast sprawdzić, jak to ma miejsce dziś).

Czy ta notka wzbudziła Twoją dociekliwość? Jeśli tak, to zobacz ten bardzo w serwisie. On zapewne także okaże się warty przeczytania.

Najnormalniej w świecie, zanosiliśmy naszą pracę do fotografa, a on wywoływał zrobione przez nas zdjęcia.

Zatem, możesz podobnie, jak wykonujesz to na co dzień, wziąć telefon i robić zdjęcia na wszystkich ważnych dla ciebie eventach. Co do imprez masowych, wydarzeń kulturalnych lub wyjazdów to całkowicie normalne, ale w momencie kiedy mówimy o wydarzeniach bardziej osobistych, jak na przykład, wesele, ślub, chrzciny i wiele innych, kwestia ta przedstawia się już trochę inaczej. Dory fotograf jak fotograf ślubny Ravami to na tego typu wydarzeniach kluczowa postać. Jeśli chcesz mieć zdjęcia, które zachowują prawdziwą ponadczasowość twoich wspomnień, takie zdjęcia, do których będziesz wracał z przyjemnością, jeśli chcesz zdjęcia wyjątkowe powinieneś powierzyć to zadanie w ręce fotografa.
Obecnie widoczna jest spora konkurencja jeśli chodzi o profesjonalną fotografię. Na przykład zdjęcia ślubne w Bydgoszczy robi spora liczba fachowców, a to przecież nie największe miasto w Polsce. Co dopiero w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, tam to dopiero jest walka o klienta. Najczęściej jednak klienci wynajmują tego rodzaju profesjonalistów z polecenia. Jakaś osoba zna świetnego fachowca (z zasłyszenia od rodziny lub sama na takiego natrafiła) i poleca go dalej, jako świetnego profesjonalistę. Rekomendacje na tak trudnym rynku to pierwszy krok do sukcesu.