Jak musi wyglądać magazyn? Czym się powinien charakteryzować, aby można było w nim składować różne rzeczy

Budynki magazynów muszą być koniecznie murowane i odporne na ogień. Podłogi muszą być odporne na działanie przechowywanych w magazynach substancji. Przy tym muszą się charakteryzować sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ powstała nierówność wpływa na utrudniony ruch wózków a co za tym idzie przemieszczanie się osób tam pracujących. Najlepiej jak podłogi tworzą jedną płaszczyznę, czyli nie może tam być żadnych progów, stopni albo spadów.

duży magazyn

Źródło: http://www.flickr.com
Szerokość drzwi powinna być odpowiednia do rodzaju używanych środków transportu oraz organizacji przepływu tychże środków transportu. Czym jeszcze musi się charakteryzować taki magazyn? W każdym z pomieszczeń powinny być umieszczone czytelne tablice, które opisują dopuszczalne obciążenie stropów na jeden metr kwadratowy. Ściany i sufity powinny być odporne na działanie trzymanych tam substancji, a także jak w przypadku podłogi, proste do odkurzania oraz zmywania. Okna (moskitiery warszawa) powinny być odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą. Stosunek powierzchni przeszklonej do powierzchni podłogi powinien wynosić co najmniej jeden do dwunastu.

Światło naturalne to nie koniec, oprócz tego powinno być także światło sztuczne. Zaś w miejscach trzymania małych części, jak również tam, gdzie musimy odczytywać etykiety trzeba zainstalować dodatkowe lampy. W magazynach powinna być fajne pozostałe informacje pod adresem http://www.grupapartner.pl dobra wentylacja. Najlepsza jest naturalna, dobrze sprawdzi się również grawitacyjna, w miejscach gdzie nie przechowuje się materiałów niebezpiecznych. Wysokość temperatury w pomieszczeniach jest zależna od typu znajdujących się tam materiałów. Rodzaj ogrzewania musi odpowiadać przepisom o ochronie przeciwpożarowej.

Zalecane jest, aby magazyn posiadał instalację wodną oraz kanalizacyjną. W magazynach substancji chemicznych niebezpiecznych instalacje tego typu są określone konkretnymi przepisami. Instalacja elektryczna powinna być dostosowana do magazynów. Specjalne wymogi stanowią przepisy w stosunku do instalacji w tego typu pomieszczeniach materiałów wybuchowych oraz łatwo zapalnych. Pamiętać należy, iż jeśli zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni magazynowej czy wynajem hali produkcyjnej, to trzeba sprawdzić powyższe kwestie, żeby to miejsce faktycznie spełniało niezbędne wymogi.