Na górską wycieczkę warto się zaopatrzyć w odzież oddychającą

Kanikuła pomaga w relaksowaniu się. Na różne sposoby rodacy odpoczywają. Da się nas podzielić generalnie na 2 skrajne grupy. Niektórzy wolą leżeć na leżaku i byczyć się. Kolejna społeczność woli ruch. Wypoczywa jeżdżąc na rolkach, pływając czy zwiedzając niziny. Ta aktywna społeczność będzie wymagała specjalistycznego odzieży, na przykład slipów termoaktywnych.

odzież termoaktywna

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Co jakiś czas w lecie gna mnie w góry sprawdź buty do wspinaczki) lub na dłuższe wycieczki krajoznawcze. Dzieje się tak zwykle wówczas, gdy dusi mnie nostalgia za młodością.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany temat są fascynujące? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam dużo genialnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Przypominają mi się wycieczki z drużyną harcerską na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wspominam wtedy piosenkę turystyczną, w której bohater wzdycha za czasami kiedy podróżował z workiem podróżnym. Mnie od czasu do czasu też tak pociąga wędrowanie. Należy przyznać, że wędrówki niegdysiejsze zdecydowanie różnią się od tych współczesnych. I nawet nie idzie o wyższy standard szos, czy o wygodne koleje. Przeistoczył się sposób podróżowania, i to we wszystkich szczegółach, od czasu przygotowywania wyprawy, aż po trwającą wycieczkę. Ongiś wystarczyło włożyć najbardziej wytrzymałe spodnie jakimi się dysponowało, flanelową mocną bluzę albo mundur, na wierzch kurtkę. Na wierzch plan wyprawy, do plecaka odrobinę rupieci. I wyruszamy w drogę. Współcześnie już samo przygotowanie podróżny jest zawiłe, do lamusa idzie klasyczny plan. Dzisiaj wykorzystujemy satelity.

Odmieniły się także turystyczne rzeczy. Nie uległa zmianie jedna norma: ubierania się na tak zwaną „cebulkę”. Polega to na tym, że ubieramy kilka warstw ubrania, tak żeby bezproblemowo i bardzo szybko dostosować się do dynamicznych czynników pogodowych. Dlatego blisko skóry zakładamy majtki termoaktywne. Kolejna warstewka odzieży zależy już od tego, jaką aktywność fizyczną planujemy. Gdy idziemy na przejażdżkę bicyklem, wystarczy nam kask rowerowy, spodenki termoaktywne, wygodne buty i już. Kiedy zaś planujemy wycieczkę w teren górzysty, konieczne są bardzo dobre trepy. Bardzo ważne również będą wyśmienite wytrzymałe oddychające spodnie. Nadmienione ubrania termoaktywne mają zapewniać komfort termiczny użytkownika. Usuwają one wilgoć na zewnątrz, z daleka od ciała, a zarazem doprowadzają tlen. Żeby odzież termoaktywna prawidłowo spełniała swą rolę powinna być ściśle przylegać do ciała. Poza tym wszystkim bielizna taka jest szyta metodą bezszwową, wobec tego nie sprawia niewielkich obtarć skóry, co niekiedy ma miejsce w trakcie używania klasycznej garderoby. A więc – na wycieczkę!