Podstawówka w stolicy Dolnego Śląska

Często zastanawiamy się, do której szkoły wysłać naszą pociechę. Nie jest to prosty wybór. Obecnie zdaje się, że dziecko musi od najmłodszych lat sporo się uczyć, żeby coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcielibyśmy naszemu dziecku całkowicie zabierać dzieciństwa.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego mamy dylemat. Jednak dobrym rozwiązanie na sto procent będzie prywatna szkoła podstawowa. W tego typu szkołach zajęcia są organizowane tak, żeby dziecko – kocyk z imieniem i data urodzenia bardzo dużo zapamiętało w czasie trwania zajęć. Poza tym, kiedy nauczyciel dostrzeże jakieś predyspozycje u dziecka, natychmiast podzieli się swoimi spostrzeżeniami z rodzicami i zostaną dziecku stworzone warunki w szkole, by mogło te predyspozycje, czy to do gry na gitarze czy trenowania jakiegoś sportu, rozwijać. W klasach w prywatnych szkołach jest mniejsza ilość dzieci, a to ma wpływ na poprawę uczenia nauczyciela i poprawę zdobywania wiedzy dziecka. Musimy brać pod uwagę to, że dzieci nie są w stanie jeszcze się koncentrować, gdy coś ich do końca nie interesuje. Tak, więc lepiej żeby w szkole podstawowej nasze dziecko było otoczone większą opieką, a tego możemy oczekiwać po prywatnej szkole.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Przedszkole dla każdego malucha

Gdy przychodzi czas, że trzeba zacząć prowadzać dziecko do przedszkola to możemy mieć problem. W sumie, w tej kropce najczęściej jesteśmy jakiś rok, a w dużych miejscowościach bywa, że i dwa lata, przed tym momentem. Najpierw musimy dziecko do któregoś przedszkola zapisać. I nim jeszcze będziemy szukać wolnych miejsc w którymś przedszkolu, to musimy pomyśleć czy chcemy zapisać dziecko do przedszkola publicznego czy prywatnego. Jeżeli nie brakuje nam pieniędzy, to na sto procent warto wybrać przedszkole niepubliczne Wrocław.

Dzieci w tego rodzaju przedszkolach mają fajniejsze warunki niż maluchy w przedszkolach publicznych. Jest więcej zajęć dodatkowych i nasza pociecha może w przedszkolu prywatnym spędzić więcej godzin niż w przedszkolu publicznym. Dodatkowo, gdy będziemy poszukiwać miejsca w przedszkolu na ostatnią chwilę, to na sto procent zostanie nam wybór jedynie pośród przedszkoli prywatnych, chociaż i tu możemy mieć kłopot, bo w publicznych przedszkolach miejsca są zaklepywane o wiele wcześniej. Jak to się mówi, małe dziecko, mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. I dopóki dziecko jest z nami w domu, to nie musimy logistycznie rozwiązywać wszystkiego, to znaczy odbierania i zawożenia dziecka do przedszkola. W dodatku nie każde dziecko chętnie chce zostawać w przedszkolu. Może być kłopot z płaczem. Cóż lepiej jednak dać dziecko do przedszkola, żeby przyzwyczaiło się do innych dzieci, bo później w szkole podstawowej moglibyśmy mieć kłopot.