Odpoczynek w stolicy naszych gór czyli jak najlepiej zorganizować wizytę w Zakopanem.

Jeżeli ktokolwiek pomyśli o zimowym wypoczynku w górach to zapewne pierwszym skojarzeniem będą Tatry, wraz z ich stolicą to znaczy Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie to miasto od dawna wygrywa pod względem popularności pośród wszystkich kurortów w górach. Co roku odwiedzają go ogromne ilości turystów, którym nie straszne jest ani stanie w kilometrowych korkach przy dojeździe, ani brak parkingów, ani wysoki poziom cen.

zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Bo wizyta w popularnym miejscu ma również swój wymiar finansowy, za apartamenty Zakopane centrum płaci się znacznie więcej niż w okolicznych miejscowościach. Lecz dla wielu turystów najbardziej istotne jest, aby przyjechać do tego pięknego miasta, poczuć jego atmosferę i zrobić sobie spacer po uliczkach. Zakopane to miejsce, w jakim przez cały rok jest co robić. Między wiosną a jesienią przyjeżdżają do niego osoby chcące pochodzić po wysokich górach. Za to zimą przyjeżdżają do niego ogromne ilości narciarzy i snowboardzistów, gdyż jest ono bardzo popularnym ośrodkiem zimowych sportów. O atrakcjach Zakopanego dużo by mówić, jest ich tak dużo że każdy bez problemów coś dla siebie znajdzie. Jednak aby spokojnie wypocząć podczas urlopu w tym mieście, to trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji noclegu. Więcej na .

kurpówki zakopane

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie apartamenty w Zakopanem oferują bardzo dużą ilość miejsc noclegowych, ale niekiedy i to może nie wystarczyć. Okolice świąt, ferie zimowe czy długie, słoneczne weekendy to okresy, gdy z noclegiem może być naprawdę kiepsko. Dlatego też mając takie plany wyjazdowe najlepiej odpowiednio wcześnie zastanowić się nad miejscem do spania, zarezerwować go i mieć z tym zupełny spokój. Oczywiście nie zawsze da się tak planować, niekiedy decyzja o wyjeździe podejmowana jest spontanicznie, ale często okazuje się, że wszystkie apartamenty Zakopane będą już miały komplet gości. Na szczęście w tamtej okolicy nie jest to jakimś wielkim problemem. Pobliskie miejscowości także dysponują bogatą bazą noclegową, więc jeśli nie znajdzie się nic w centrum miasta, to można poszukać po okolicy. Zobacz też