Zwierzęta żywe-pamiętajmy o godziwym transporcie

Każde zwierzę jest żywą istotą, która odczuwa ból i cierpienie tak samo, jak człowiek. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii zrozumie drugą istotę, bez zmaczenia czy będzie to człowiek, czy pies. Dla niektórych jednak osób zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Można zaobserwować to na przykładzie właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Zobacz, czy następny link (https://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/) jest tym, czego akurat szukasz. Z pewnością bardzo może pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Ciężko wytłumaczyć tak ułożonym ludziom, dodatkowo bitym także przez swoich rodziców, że że ta metoda nie jest dobra, a co najważniejsze, że taka praktyka nie wychowa zwierzęcia. Jedynie może uczynić je nieszczęśliwym i nieufnym. Pomimo wielu kampanii są ludzie, które robią, co chcą i nie otrzymują kary za to. Kwestia traktowania swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinniśmy zgłaszać odpowiednim instytucjom. Inaczej ma się sprawa z transportem zwierząt przez specjalne firmy. W tym wypadku wszystkie procedury muszą muszą się odbyć. Na szczęście coraz rzadziej natrafia się sytuację, że transport źle jest prowadzony. A jak taki transport powinien wyglądać? Opiszmy go na przykładzie transportu koni (czytaj więcej o transporcie zwierząt).

Konie, podobnie jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, dla niego taki transport może skończyć się bardzo źle. Stała, przez całą drogę pozycja stojąca powoduje urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu. Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, a więc pamiętajmy, żeby przed każdym transportem sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Porządny transport koni powinien również oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, umożliwiającą utrzymanie odpowiedniej temperatury. Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka podstawowych wskazówek, jak powinien wyglądać przewóz koni.

Jeśli prezentowany artykuł pochłonął Cię całkowicie, to sprawdź również inny pełny tekst, który zapewne zawiera podobnie ciekawe informacje.

Ważniejsze jest w tym wszystkim delikatne podejście do zwierząt, szacunek dla nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego tak, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, zatem traktujmy zwierzęta w taki sposób, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.