Co wziąć z sobą na urlop

Czas wyjazdów na wakacje trwa w najlepsze, ale zanim wyjedziesz, czeka cię jeszcze pakowanie. To najmniej przyjemne zajęcie, jednak warto zrealizować je rozważnie. Od tego, co zabierzesz ze sobą na wyjazd, zależeć może cały wypad. Przygotowania do podróży rozpocznij od przygotowania spisu nieodzownego ekwipunku. Dzięki temu wykazowi nie zapomnisz tego, co będzie najpotrzebniejsze. Trudno wyobrazić sobie udane wczasy bez ładowarki do telefonu czy aparatu fotograficznego. Nie wypisuj jednak wszystkiego bez ładu i składu.

klik!

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestr podziel na kilka kategorii, dla przykładu ubiór, ekwipunek elektroniczny, kosmetyki, dokumenty. Dopiero w tej chwili możesz zacząć pakowanie maszyna do pakowania. Nieodzowna garderoba. Wszystko jest zależne od miejsca odpoczynku. Inne ciuchy zabierzesz, podróżując w góry, zaś inne na urlop nad morze. Weź pod uwagę, w której strefie klimatycznej spędzasz wakacje. Jeżeli na południu Europy, to oczywiście spakuj sporzej letnich ciuszków.

Niemniej jednak dokądkolwiek jedziesz, za każdym razem musisz zabrać z sobą katanę przeciwdeszczową, nieprzemakalne buciki, ciepły sweterek bądź bluzę (w Polsce najlepiej parę sztuk) i komplet bielizny na cały pobyt. Przyda się także kilka par skarpetek, kilka par jeansów długich a także krótkich, wygodne buty sportowe, okrycie głowy, klapki i pidżama. Nie zapomnij również o kostiumie kąpielowym. Jego zakup w letniskowej miejscowości może cię sporo kosztować.

Nieodzownie spakuj aparat fotograficzny, ładowarkę do bateryjek a także ewentualnie kliszę. Nie zapomnij o ładowarce do smartfona. Dobór pozostałych urządzeń zależy od miejsca, w jakim spędzisz urlop. Udając się pod namiot, musisz spakować o wiele większy bagaż niż wtedy, gdy nocujesz w pensjonacie. Nie każdy ośrodek zapewnia pościel (tak jest dla przykładu w poniektórych schroniskach), dlatego wcześniej o to zapytaj. Jeżeli udajesz się nad morze, zapakuj zabawki plażowe – odwiedź tę stronę.

Nie zapominaj również o przewodniku po regionie, w jaki się wybierasz i aktualnej mapie. W trakcie wielogodzinnej jazdy czas ogromnie się dłuży. Pasażerowie mogą więc wziąć periodyki, lektury, krzyżówki i audiobooki. Pamiętaj o dokumentach. Przed podróżą upewnij się, iż masz ze sobą dowód osobisty (w niektórych krajach leżących w strefie Schengen konieczny będzie też paszport).