Jakie prawa ma pasażer, jeśli jest opóźnienie w locie

Jeśli pomyślimy o liniach lotniczych, to przeważnie myślimy o tym, dokąd ędziemy musieli polecieć samolotem lub gdzie ostatnio lecieliśmy. Niektóre osoby myślą o uszkodzonych walizkach lub o bagażach, które musiały lecieć dalej i na które musieli czekać. Część osób przypomina sobie jak czekali na spóźniony lot. Najczęściej nie otrzymało się za to żadnej rekompensaty. Dlaczego? Bo zapominamy, że gdy przedsiębiorstwo lotnicze sprzedaje nam bilety, to posiadają wobec nas jasno określone obowiązki.

lotnisko

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć o tym, że istnieje coś takiego jak prawa pasażera. Oczywiście przewoźnik też posiada prawa, jeżeli pogoda jest zła, to nie zgodzi się na to, by samolot się wzniósł w przestworza. Oczywiście ma do tego prawo. A my będąc pasażerami osiadamy prawo do dokładnej informacji, dlaczego konkretny lot się opóźnia. Jeżeli jednak lot jest opóźniony nie ze względów bezpieczeństwa, a w związku z zaniedbaniami przewoźnika, to pasażerowie mają prawo by chcieć zwrotu pieniędzy za bilet. Ogółem w sytuacji, gdy lot zostaje opóźniony przewoźnik ma obowiązek zapewnić jedzenie i wodę pasażerom, a w przypadku, kiedy muszą całą noc czekać na lot, przewoźnik powinien załatwić im nocleg. Niestety często tak jest, można stwierdzić, że prawa pasażera są łamane – poznaj prawa pasażera. Ale trudno dojść do takich wniosków, jeżeli nikt nie domaga się czegokolwiek od przewoźnika, który zrobił coś źle.

Spóźniony lot

Opóźniony lot i co dalej? Każdy, kto był w takiej sytuacji doskonale wie, że nie jest to nic miłego. O ile nigdzie się nie spieszymy, to nie jest to jakiś wielki kłopot, ale mimo wszystko nie chce na się przesiadywać bezczynnie kilka godzin na lotnisku. Gorzej, gdy mamy przesiadkę na kolejny lot, bo nikt nie wstrzyma dla nas lotu następnego samolotu rejsowego.

Dlatego powinniśmy starać się o odszkodowanie za opóźniony lot.

Równie fascynujący artykuł prezentowany jest tu, zatem odszukaj stronę (www.panko.pl/) i sprawdź, jakie treści tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią!

Niewiele ludzi o tym wie, ale można starać się o tego typu odszkodowanie. Oczywiście, jeśli opóźnienie nie przekroczy dwóch godzin. Dwie godziny to czas jaki jest brany pod uwagę przy lotach, względem planowanej godziny wylotu. Dlatego jeśli planujemy przesiadki na następne rejsowe loty, to powinniśmy posiadać w zapasie na takie przesiadanie się trochę więcej czasu – sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot . Bo wszyscy wiemy, że lepiej chwilę poczekać niż chwilę się spóźnić.