Wyjazd do Ziemi Świętej – co warto zwiedzić w Izraelu i którą firmę wycieczkową wybrać

Miejsca kultu religijnego odwiedzane są przez licznych żarliwych wyznawców wiary. W Polsce jest przynajmniej parę miejsc, które są konieczne do zobaczenia dla wszystkich aktywnych pielgrzymów.

Jednak tylko wycieczka do Izraela, do miejsc, gdzie spędził swoje życie Jezus będzie spełnieniem pragnień wielu takich osób. Ale ze względu na wysokie koszty niewielu z nich będzie się udawać te marzenia spełnić. Izrael leży kilka tysięcy kilometrów od naszego kraju, tak więc

link do www

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

konieczny będzie przelot samolotem. Koszt wycieczek do Izraela zaczyna się od dwóch tysięcy za tydzień, jeśli będzie się chciało pozwiedzać więcej, to cena wzrośnie o kolejne kilkaset złotych. Wycieczki (przenieś mnie do strony) takie organizują wszystkie dobre biura podróży. Dużo do zaoferowania mają także nieduże firmy specjalizujące się w wycieczkach religijnych, ich oferta często jest dużo bardziej atrakcyjna, niż to co mogą zaproponować inni organizatorzy.kliknij tu madagaskar wakacje madagaskar wakacjeWycieczki są organizowane w zasadzie przez wszystkie miesiące, więc bez żadnego problemu da się sobie dopasować termin do planowanego urlopu.

Tradycyjna wycieczka do Ziemi Świętej składa się z paru żelaznych punktów. Przelot do Tel Awiwu trwa kilka godzin, i po dotarciu na miejsce już w tym samym dniu zacząć można zwiedzanie. Część biur wybiera na samym początku Nazaret, inne wolą zacząć od Betlejem, lecz ostatecznie bez względu na plan wycieczki obie te miejscowości zostaną zwiedzone.

Koniecznym punktem każdej wycieczki będzie Jerozolima – w związku z dużą liczbą miejsc które można odwiedzić przeznacza się na nią dwa pełnie dni. Będąc na terenie Jerozolimy koniecznie trzeba zobaczyć Grób Maryi, Górę Synaj i Ogród Oliwny, chętni będą też mogli przejść całą drogę krzyżową. Zależnie od firmy wycieczkowej, jaką się wybierze do zwiedzenia będzie jeszcze sporo innych ważnych dla chrześcijan miejsc. Z reguły wycieczki do Ziemi Świętej mają dość napięty plan, tak więc nie ma zupełnie miejsca na leniwienie się. Ale w końcu na tego typu wyjazdy jadą osoby, które bardzo dobrze będą wiedzieli co na nich będzie.