Sklepy dla zwierząt

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie można nabyć wszelkie produkty dla zwierząt. Są tam więc pokarmy dla psów, kotów i innych zwierząt, akwaria, legowiska, smycze i inne. Poza tym w większej części sklepów tego typu oferowane są również żywe zwierzęta.

W tego typu punkcie można uzyskać fachową poradę dotyczącą hodowania zwierzęcia, jak również jego żywienia i pielęgnacji. Sklepy zoologiczne bardzo często mają w swym asortymencie również akcesoria wędkarskie. Przeciwieństwem sklepu tradycyjnego aktualnie jest sklep zoologiczny internetowy, którego niewątpliwą zaletą jest komfort w dokonywaniu zakupów.

Karmy i akcesoria dla psów

Karma sucha dla kotów Acana

Źródło: www.zwierzakowo.pl

Różnego typu produkty służące do pielęgnacji psów stanowią zwykle większą część oferty sklepów zoologicznych. Psy są bowiem ciągle najczęściej hodowanym zwierzęciem domowym. Karmy dla psów są oferowane w ogromnej liczbie odmian. Sucha karma dla psów jest towarem bardzo chętnie wykorzystywanym przez posiadaczy psów i hodowców. W połączeniu z karmą puszkowaną stanowi zbilansowaną dietę dla zwierząt, dopasowaną do wieku. Należy pamiętać, by przy podawaniu suchej karmy umożliwiać nieprzerwany dostęp do czystej wody do picia. Jest dużo firm wytwarzających karmy. Na przykład w przypadku marki Purina karmy dla psów są nejchętniej wybieranym produktemtowarem. Istniają w rozmaitych rodzajach i smakach, dostosowane są do wieku psa, a niekiedy również do budowy i rasy. Innym często wybieranym wyrobem są karmy suche dla psów Acana. Firma ta zajmuje się importem i dystrybucją karm zagranicznych.

Inne wyroby

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Poza towarami takimi jak bardzo chętnie kupowane karmy dla psów Pronature, w sklepach zoologicznych kupić można dużo innych wyrobów. Będą to zabawki dla kotów, koszyki dopasowane do budowy i potrzeb rozmaitych zwierząt (można zobaczyć tutaj o zabawkach dla kotów), klatki dla ptaków i małych zwierząt. Chętnie wybierany jest również żwirek dla kotów. Tak samo jak karma, dostępny jest w wielu odmianach. Aktualnie bardzo modne są rodzaje żwirku z tworzyw sztucznych, które po zużyciu można wyrzucać do muszli klozetowej, ponieważ są rozpuszczalne w wodzie. Trzeba pamiętać o tym, by dostosować żwirek do potrzeb kota, dokładnie sprawdzając jego zachowania. Oprócz żwirków oferowane są także kuwety, które mogą być odkryte i zakryte.