Życie między wsią a miastem. Dwa światy będące tak blisko siebie. Czy też nie możesz się zdecydować, gdzie chciałbyś zamieszkać na resztę życia?

Podobnie, jak udajemy się za miasto, by pooddychać świeżym powietrzem, tak samo wybieramy się do miasta, w celu załatwienia jakieś sprawy. Takie jest to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy znajdujemy się po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze znajdzie się powód, by narzekać, bo mieszkając na odludziu chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy mieszkamy w mieście potrzebujemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?

To identyczne zachowanie jak w sytuacji pogody. Zimą, kiedy już mamy dość mówimy, żeby już się to skończyło, żeby już nastały ciepłe dni. No i później przychodzi lato, cieszymy się aż do czasu, kiedy nadchodzą upały…Wydaje się, że jest to sytuacja bez wyjścia, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze pojawią się narzekania. Do końca nie wiadomo, czy to nasza cecha narodowa, czy po prostu człowiek ma taką naturę. Polecamy hotel konferencje sopot w Poznaniu. Przyrównując nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie są dwie pory roku: sucha i mokra, to nasza sytuacja chyba wygląda nieco lepiej.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

U nas, chociaż pomiędzy porami roku granice są coraz cieńsze jest jednak spora różnorodność. Mamy przecież gorące, a nawet upalne lato, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę i albo magiczną, albo ponura jesień. Tam, gdzie jest tylko pora sucha i mokra przez jedną część roku aż do znudzenia pogoda jest taka sama, podobnie jest w drugiej części roku, ale tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali. Podobnie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś mieszka niedaleko Poznania i jest świadomy, że są hotele w Poznaniu, galerie handlowe, urzędy, sale konferencyjne w Poznaniu tez ma i bary, restauracje, kina… Ale poznaniak powie, że za to za miastem, są pola, jest cisza i spokój.

A przecież można pogodzić to wszystko. To nie problem, by w weekend udać się gdzie indziej. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Mieszkając na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic bardziej trudnego Tak samo, jak mieszkasz w dużym mieście, to na weekend możesz zaplanować wypad na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie można się przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

Autor