ABC podróży powietrznej

Nasz przewodnik podpowie, jak należycie przygotować się, ażeby podróż przebiegała komfortowo oraz bez kłopotów. Szczególnie u osób, dla których będzie to pierwszy lot , zaś jedynym towarzyszem będzie niepokój.

pilot

Autor: Tekniska museet
Źródło: http://www.flickr.com
Samolot może służyć jako jeden z komfortowych, prędkich oraz – jak wykazują badania – pewnych środków podróżowania. Dzięki niemu zaoszczędzisz dużo czasu oraz ekspresowo przybędziesz do wyznaczonego celu.

Dla poniektórych transport powietrzny jest codziennością. Inni latają kiedy niekiedy. Ale są też tacy, którzy lot – poznaj szczegóły – aeroplanem mają dopiero przed sobą. Gdy wyjazd jest już zaplanowany, udało ci się zarezerwować oraz kupić bilet na wybrany lot, zostaje rozpocząć pakować walizki.
Tak loty po Polsce, jak i do innych krajów wymagają od nas niewielkiego zaangażowania. Przede wszystkim przygotuj bilet a także potrzebne aktualne dokumenty tożsamości nieodzowne w trakcie odprawy na lotnisku (paszport, dowód osobisty) jak też względnie inne potrzebne poświadczenia (wiza, świadectwo szczepień).

Trzeba wcześniej sprawdzić, jakie zaświadczenia wymagane są w danym kraju. Do państw Unii Europejskiej, wystarczy tylko dowód . Jeżeli mamy zamiar lecieć poza kraje Unii, musimy mieć obowiązujący paszport i ważną wizę wjazdową albo tranzytową. W przeciwnym przypadku funkcjonariusze straży granicznej nie zezwolą na przekroczenie granicy . Najodpowiedniej bilet, paszport itp. zapakuj razem, w jednym miejscu, by zawsze mieć wszystko pod ręką.

Uważnie oraz dokładnie spakuj bagaż główny i bagaż podręczny. Cenne przedmioty bądź te, które są podatne na uszkodzenia, można zapakować razem z bagażem podręcznym. Jak w każdym środku przewozu, tak i w samolocie może dosięgnąć nas choroba lokomocyjna, dlatego warto przed wyjazdem zjeść niewielki posiłek. Do torebki włóż farmaceutyki na chorobę lokomocyjną i inne dolegliwości.

lotnisko

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz można pojechać na lotnisko. Możesz dostać się tam środkami komunikacji miejskiej, taxi (polecamy również taksówki warszawa ceny) albo własnym samochodem i zaparkować go na parkingu – doczytaj. Odprawy nie można odkładać na ostatni moment. Najlepszy czas to około 2 godziny przed odlotem. Dokładne dane tyczące się czasu lotu poda ci biuro podróży bądź linia lotnicza sprzedająca bilet.