ABC podróży powietrznej

Nasz przewodnik podpowie, jak należycie przygotować się, ażeby podróż przebiegała komfortowo oraz bez kłopotów. Szczególnie u osób, dla których będzie to pierwszy lot , zaś jedynym towarzyszem będzie niepokój.

pilot

Autor: Tekniska museet
Źródło: http://www.flickr.com
Samolot może służyć jako jeden z komfortowych, prędkich oraz – jak wykazują badania – pewnych środków podróżowania. Dzięki niemu zaoszczędzisz dużo czasu oraz ekspresowo przybędziesz do wyznaczonego celu.

Dla poniektórych transport powietrzny jest codziennością. Inni latają kiedy niekiedy. Ale są też tacy, którzy lot aeroplanem mają dopiero przed sobą. Gdy wyjazd jest już zaplanowany, udało ci się zarezerwować oraz kupić bilet na wybrany lot, zostaje rozpocząć pakować walizki.Tak loty po Polsce, jak i do innych krajów wymagają od nas niewielkiego zaangażowania. Przede wszystkim przygotuj bilet a także potrzebne aktualne dokumenty tożsamości nieodzowne w trakcie odprawy na lotnisku (paszport, dowód osobisty) jak też względnie inne potrzebne poświadczenia (wiza, świadectwo szczepień).

Trzeba wcześniej sprawdzić, jakie zaświadczenia wymagane są w danym kraju. Do państw Unii Europejskiej, wystarczy tylko dowód . Jeżeli mamy zamiar lecieć poza kraje Unii, musimy mieć obowiązujący paszport i ważną wizę wjazdową albo tranzytową. W przeciwnym przypadku funkcjonariusze straży granicznej nie zezwolą na przekroczenie granicy . Najodpowiedniej bilet, paszport itp. zapakuj razem, w jednym miejscu, by zawsze mieć wszystko pod ręką.

Uważnie oraz dokładnie spakuj bagaż główny i bagaż podręczny. Cenne przedmioty bądź te, które są podatne na uszkodzenia, można zapakować razem z bagażem podręcznym. Jak w każdym środku przewozu, tak i w samolocie może dosięgnąć nas choroba lokomocyjna, dlatego warto przed wyjazdem zjeść niewielki posiłek. Do torebki włóż farmaceutyki na chorobę lokomocyjną i inne dolegliwości.

lotnisko

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz można pojechać na lotnisko. Możesz dostać się tam środkami komunikacji miejskiej, taxi (polecamy również taksówki warszawa ceny) albo własnym samochodem i zaparkować go na parkingu – doczytaj. Odprawy nie można odkładać na ostatni moment. Najlepszy czas to około 2 godziny przed odlotem. Dokładne dane tyczące się czasu lotu poda ci biuro podróży bądź linia lotnicza sprzedająca bilet.