Znaczenie pracowniczych szkoleń oraz firm w których mają zatrudnienie, plusy gier symulacyjnych.

O tym, że szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju pracowników nie od dziś wiadomo. Firmy zyskują dzięki temu dużo lepiej działającą kadrę, sprawniej dającą sobie radę w codziennych obowiązkach i kryzysowych sytuacjach. Za to pracownicy rozwijają się zawodowo, co dla niejednej osoby ma ogromne znaczenie, a także mają świadomość tego, że są niezbędni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Spora ilość przedsiębiorców trochę się przed nimi broni, głównie z powodu kosztów, ale to są pozorne oszczędności. Jak potwierdzają badania, każda złotówka przeznaczona na szkolenia pracowników w szybkim czasie zwróci się kilka razy, więc należy dobrze przemyśleć, czy nie postawić na odpowiedni rozwój swoich ludzi. Same szkolenia szkolenia rozwojowe posiadają bardzo zróżnicowaną tematykę, na części z nich uczestnicy będą poznawać dokładną wiedzę z nowych obszarów, inne, tak zwane miękkie poruszają taką tematykę jak twórcze rozwiązywanie problemów albo metody radzenia sobie w stresowych sytuacjach. Wybór odpowiedniego szkolenia uzależniony być powinien od konkretnych potrzeb, bo jedynie wtedy rzeczywiście przyniosą one korzyści.

Ostatnio przedłużeniem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne. Wykorzystywane są one w coraz większej ilości najróżniejszych szkoleń i nie tylko podnoszą one jakość zajęć, lecz także dają uczestnikom możliwość zastosowania uzyskanej wiedzy teoretycznej w praktycznych zastosowaniach.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu organizacja webinarów i oglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Wynika to z tego, że samą najlepiej nawet prezentowaną teorię bardzo szybko się zapomina, a tym bardziej jeżeli ją trzeba będzie zastosować w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają na celu umożliwienie uczestnikom szkolenia na to, aby mogli spróbować pod okiem trenera wykonać jakieś zadania wiążące się z pozyskaną wcześniej wiedzą. Wprawdzie ma to formę zabawy, lecz zabawy mającej swoje odbicie w rzeczywistości, gdyż sporo z takich gier opiera się na autentycznych, prawdziwych zdarzeniach albo sytuacjach (więcej informacji). Dzięki takim grom bardzo poprawia się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto w praktyce wykonał jakieś zadanie z pewnością to lepiej zapamięta, niż gdyby tylko o nim usłyszał.