Chip tuning – metoda na przyrost siły silnika samochodu

Bieżąca motoryzacja wyróżnia się dużą postępowością. Niektórzy jej fani poszukują i chcą czegoś więcej od siły, które ich pojazdy mają. Pragnąc, by ich pojazd odróżniał się wśród innych swoją niepowtarzalnością. Tym unikatem, który musi odróżniać samochód jest siła silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Adekwatnym i znakomitym rozwiązaniem został chip tuning, który potęguje potęgę silnika auta. Takie spotęgowanie ewidentnie przyniesie dużo satysfakcji z jeżdżenia i umożliwi ukazać pojazd na nowo. Skutkuje to większym przyśpieszeniem pojazdu niezbędnym przy wyprzedzaniu.

Źródło informacji: ProRacing

Warto jednakże dłużej wniknąć w pojęcie chip tuning, by uświadomić sobie czego ściśle dotyczy. Terminem takim oznacza się modyfikację oprogramowania umieszczonego w centralce sterującej, które nadzoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,aby odporność silnika była jak największa. W komputerach tych modyfikowana jest skład zewnętrznej pamięci oprogramowania znajdującej się w układzie scalonym. W ulepszeniu samochodu brane są pod uwagę parametry pracy silnika – url.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Przekształcenia te dopuszczalne są do zastosowania w większości samochodów z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w jakichkolwiek okolicznościach. Kolejną korzyścią modyfikacji o nazwie chip tuning jest to, że nie wzrasta zużycia paliwa oraz nie ma wpływu na wytrzymałość silnika.

Chip tuning wykorzystuje zapasów koni mechanicznych, które twórca sobie założył. Poprzez to godzimy się na to, że auto ma zdecydowanie mniejszą tolerancję na błędy kierowcy. Bezpieczne przyrosty dla silników wolnossących to około 5% pierwotnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz tekst, to do zobaczenia (http://kohut-kamien.pl/kominki-galeria/) są następne opisy na stronie, którą stworzyliśmy pod poniższym linkiem.

Taki zabieg zapewnia wielu użytkownikom samochodów dużo frajdy, a jedną z jego atutów jest także poczucie bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na ulicach. Podsumowując chip tuning to prosty zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi kompletnie zmienić wzrost mocy auta oraz zapewnić dużo większa siłę silnika i zmniejszyć wyniki spalania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *