Peeling chemiczny staje się znacznie chętniej wybierany

Jego najistotniejszym celem jest skuteczna poprawa wyglądu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Możemy dzięki niemu oczyścić i zdecydowanie wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od kilku lat dostrzega plusy tego zabiegu. Prawidłowo dopasowany kwas może doskonale wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tych okolicznościach jest usuwanie naskórka, które umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, niewielkich zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Jednak zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, trzeba jak najwięcej dowiedzieć się dotyczące reakcji skóry na zabieg.

Wejdź naszą nową podstronę. Tam opublikowaliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli newsy się spodobają.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, z tego względu za każdym razem powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego dermatologa. Profesjonaliści z DermaMed polecają wykonywanie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, gdy promienie słoneczne są zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego warto wiedzieć, iż podrażniona skóra wymaga kilkudniowej rekonwalescencji i bardzo ważne jest unikanie ekspozycji na słońce.

Z peelingu chemicznego nie mogą korzystać osoby, które skarżą się na różnego typu alergie skórne. Nie może być również robiony przez kobiety ciężarne czy też posiadające różnego typu uszkodzenia naskórka. Oprócz tego zażywanie pewnych leków może również stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest dosyć inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany jest wszystkim osobom, które chcą wpłynąć na wygląd swej cery i pozbyć się nieładnych defektów. Kwasy skutecznie oczyszczają naskórek,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i usuwają wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Oczekiwane efekty zauważają także kobiety zauważające powstawanie zmarszczek.

Dla najlepszych efektów niezwykle ważne jest jednak nie tylko właściwe zrobienie peelingu, ale również późniejsza pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, czasem pojawia się także rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie wolno się drapać ani nawet dotykać twarzy. Nie można również przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu czy stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.