Urządzanie wolnej przestrzeni w każdym mieszkaniu

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były niezwykle wysokie. Jest sporo sposobów na urządzenie pustych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może być zawieszenie regałów na książki, lub też dodatkowego oświetlenia – przykładowo w postaci plafonów. Zamontowanie tego rodzaju oświetlenia umożliwia optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Standardowe sposoby

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W większości lokali do schowania pustego miejsca na ścianach sprawdzi się jednak klasyczny obraz w ramie. Najczęściej na polskich ścianach można spotkać martwą naturę, albo abstrakcyjne krajobrazy. Ostatnio jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach stają się obrazy art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Generalnie obrazy takie wyróżnia zaznaczenie geometrii elementów oraz kontrastujące ze sobą barwy. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z meblami z ciemnego drewna, bądź oklejonymi na czarno. Dobrze wyglądają też w ramach o prostych kształtach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Ze sklepu czy zamówione?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Obrazy można obecnie dostać w wielu sklepach, także budowlanych, gdzie drukuje się je na płótnie malarskim. Dzieło powstałe taką techniką prezentuje się bardzo podobnie do oryginalnego malowidła, w ten sposób nie można jedynie odwzorować śladów po pociągnięciach pędzlem. O ile w wypadku dzieł impresjonistycznych jest to istotny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Malowidła drukowane są o wiele tańsze od malowanych, amatorzy sztuki jednak wolą obecność malowidła stworzonego ręką artysty.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź tutaj (http://www.unikcars.pl/samochody-do-slubu), na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany w kręgach artystycznych od lat siedemdziesiątych. Jego obrazy można znaleźć w galeriach sztuki, wykonalne jest również zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje swoje dzieła również za pośrednictwem stron internetowych (poczytaj).