Jakiego rodzaju rowerowe narzędzia należy zakupić wybierając się w długą trasę po Polsce?

Wybierając się w długą trasę rowerową dobrze jest się zaopatrzyć w niezbędne sprzęty, żeby nie wydawać gotówki na serwisowanie jednośladu.

Jednoślady co jakiś czas wymagają serwisowania i przeglądów. Oczywiście można zlecić to specjalistom. Jednak, by zaoszczędzić nieco gotówki opłaci się mieć specjalne klucze rowerowe. Własnoręcznie da się wykonać wiele niedużych napraw i czynności serwisowych. Do tego są jednakże potrzebne klucze rowerowe. Opłaca się więc w nie zaopatrzyć, bowiem przydają się do odkręcenia kierownicy, klocków hamulcowych jak również linek przerzutek. Opłaca się mieć także różne klucze imbusowe jak również śrubokręty. Najkorzystniej jest posiadać śrubokręt płaski i tzw. krzyżak. Dzięki tym kluczom da się wyregulować śruby minimalnego i maksymalnego zakresu przerzutek.

rower

Autor: Medano
Źródło: Medano

Czasem psują się korby rowerowe. Przez co wymagają naprawy. Korba w jednośladzie służy do przełożenia obrotowego ruchu wytworzonego pracą nóg na ruch obrotowy suportu. Razem z zębatkami powstaje korbowy mechanizm. Znaczna większość jednośladów ma 2 korby rowerowe: prawą jak również lewą – remontuj swój rower. Ramię korby przenosi niebywale duże obciążenia. Z tego powodu to jeden z najbardziej wytrzymałych części w rowerze. Mimo tego jest w stanie ulec zepsuciu i potrzebować naprawy. Opłaca się więc mieć przy sobie potrzebne narzędzia, aby rowerowa przejażdżka nie zmieniła się w niemiłą przygodę. Samodzielne naprawianie roweru jest w stanie dać sporo radości oraz satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to tutaj też znajduje się świeża treść (http://www.skalnik.pl/odziez/akcesoria/kominiarki-maski), która na pewno Ci się spodoba.

Ponadto jednorazowy wydatek na zakup niezbędnych narzędzi ekspresowo się zwróci. Obecnie w wielu serwisach naprawa roweru kosztuje około 100 złotych. Tak więc warto samemu odrobinę pogrzebać przy swoim jednośladzie, a oszczędzone tak pieniądze dobrze jest przeznaczyć na ciekawe atrakcje – dbaj o swój rower. Zwiedzanie Polski na jednośladzie zapewnia wspaniałe wrażenia. Nic tak nie cieszy jak bliska styczność z naturą.

Warto więc niemal co tydzień wybierać się na takie poznawanie okolic. Przejażdżki górskie bądź pokonywanie szlaków rowerowych w pobliżu morza Bałtyckiego to doskonały sposób na spędzanie urlopowego lub wakacyjnego czasu. To połączenie zabawy z wysiłkiem fizycznym, który ma pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie.