Scc, system do zarządzania jakością iso w zakładzie produkcyjnym

Każda osoba, która jest zatrudniona uważa, że szef musi stworzyć jej odpowiednie warunki pracy, jest to zapisane między innymi w zasadach BHP. Ale w obecnych czasach mówi się również o scc, czyli certyfikacie, którego zadanie to zmniejszenie wypadków w przedsiębiorstwach. Jest to zbadanie systemu zasad i norm zapisanych w BHP.

polecamy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Aby przejść taką certyfikację należy przeprowadzić swą firmę przez różne działania. Najistotniejsze jest odpowiedzenie na pytania zamknięte, przez ludzi z danej firmy. Tego typu lista kontrolna pozwala na sprawdzenie, czy konkretna firma fachowo panuje nad aspektami dotyczącymi ogólnie pojętego BHP.

Jakość jest w obecnych czasach niesamowicie ważnaOdkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej musimy brać pod uwagę różnego typu normy, bez których nie da się dobrze funkcjonować. Jednym z dobrze znanych wielu ludziom jest system zarządzania jakością iso (sprawdź naszą propozycję), tj. zbiór norm, które są w stanie pokazać większości firm odpowiedni kierunek ich działań.

Oczywiście od wielu już lat pojawiają się coraz to nowe systemy dotyczące zarządzania jakością. Jednak nie zawsze każda organizacja się do nich stosowała. W naszym kraju najczęściej jest tak, że komuś się wydaje, że jakoś ten ich interes da radę, gdy będą kontrolowani. Ale w dzisiejszych czasach, jeżeli nie spełniło się określonych wymogów nie ma, co liczyć na ulgi. Możemy albo dostać karę i czas na poprawę lub trzeba będzie zrezygnować z prowadzenia firmy.

Najistotniejsze dla ludzi jest to, czy pracownik jest bezpieczny, stąd też nowe obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie tylko. System zarządzania jakością iso – świetna strona – wiąże się też z tym, jakie odczucia ma klient. Chodzi tu o stworzenie właściwego poziomu działania firmy, tak, by klienci byli zadowoleni z usługi albo towaru, który nabyli. Jeśli chce się mieć certyfikat iso, trzeba nieźle się nagimnastykować.

Spełnienie wszystkich opisanych norm w tego typu certyfikatach jest czasochłonne. Jednak mając taki certyfikat firma jest traktowana zupełnie inaczej. Dobrze, więc sięgać po najwyższe normy, bo wiadomo, że w obecnym świecie najistotniejsza jest jakość, która ma potwierdzenie, u najlepszych.