Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie własnego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na haczyki w umowach z developerami

Właściwie nie ma osoby, która nie pragnęłaby mieć własnego mieszkania. Niestety, w obecnych czasach nie jest to bynajmniej takie łatwe – rzadko kiedy kogoś stać na kupno nowego mieszkania od razu.

Najczęściej nie mamy wystarczającej kwoty pieniędzy, która pozwoliłaby na pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich przypadkach najczęściej jesteśmy zmuszeni brać w banku kredyt na zakup mieszkania. Kiedy Ty także zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas musisz być bardzo czujny. Dobrze zadbać zawczasu o to, aby mądrze ulokować pieniądze – przecież jest to na tyle wielka suma, że przeznaczenie jej na chybioną inwestycję niewątpliwie nie będzie dobrym pomysłem.

Jeśli szukasz swojego mieszkania, wtedy musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Na początku niezwykle ważna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania – baltic park – położone dalej od centrum miasta będą na pewno tańsze, jednak musisz w takich

polecana strona www

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

sytuacjach rozważyć także inne sprawy. Być może bardziej będzie opłacalne kupno mieszkania (zobacz https://www.domymax.pl/projekty-domow/powyzej-130-m2/) bliżej centrum – jeżeli przykładowo będziesz miał tak blisko do szkoły, że nie będziesz musiał kupować biletu komunikacji miejskiej. Oszczędzany czas jest również bardzo ważny – nie powinieneś zatem decydować się dla przykładu na kupno mieszkania w sytuacji kiedy będziesz musiał co dzień dojeżdżać do pracy ponad godzinę.Drugą kwestią, którą bez wątpliwości powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, jest to, czy zakupisz je prosto od dewelopera czy też kupisz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania z pewnością będzie sporo niższa, jednakże z drugiej strony takie mieszkania zazwyczaj wymagają generalnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę dużo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie opłacalna. W obecnej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań mocno zmalały – kiedy zatem chcesz nabyć mieszkanie od dewelopera, teraz bez wątpliwości jest na to najlepszy moment. Gdy chcesz sprawdzić oferty deweloperów w interesującej Cię okolicy, wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (więcej informacji). Wtedy niewątpliwie znajdziesz to, czego szukasz. Być może jakiś developer Wrocław zainteresuje Cię właśnie swoją propozycją?