Na co zwracać uwagę, jeśli chcesz znaleźć firmę, która fachowo zajmie się utylizacją dokumentów?

W licznych firmach przechowywane są poufne dane, jakie nie mogą być udostępnione. Należą do nich m.in. faktury za nabyte produkty, wydruki komputerowe czy nawet ręczne notatki, tworzone podczas pracy. Należy zatroszczyć się o to, by były fachowo zniszczone i nikt nie miał do nich wglądu po tym, jak nie będą już nam przydatne. Z tej racji konieczna nam będzie doświadczona firma, której specjalnością jest niszczenie dokumentów. Czym musi się odznaczać, by korzystanie z jej usług było dla nas komfortowe i bezpieczne?

W pierwszej kolejności firma taka musi zapewniać odbiór dokumentacji dokonywany podług konkretnej procedury (więcej: utylizacja dokumentów). Najważniejsze tutaj jest podstawienie pojemników w wyznaczonym przez klienta dniu, tak, by mógł wszystko dokładnie zapakować. Pełne pojemniki odbierane są przez kierowców, którzy mają za zadanie ich zaplombowanie – rzecz jasna przy kliencie. Dodatkowo odbiór jest potwierdzony na odpowiednim formularzu. Do transportu przeważnie przeznaczone są pojazdy ciężarowe, które pozwalają na jednorazowy odbiór oraz załadunek przygotowanych pojemników i – co ważne – posiadają system GPS, by móc je w szybki sposób namierzyć w momencie awarii. Kierowcami mogą być niedługo osoby niekarane. Będą odpowiednio przeszkolone, tak, by były stosownie przygotowane na każdą sytuację i wiedziały, co zrobić m.in. podczas wspomnianej usterki.

dokumenty

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób odbywa się samo brakowanie dokumentów? Po zdjęciu plomby oraz rozpakowaniu załadunku nad taśmociągiem dokumentacja przekazywana jest do właściwej maszyny umożliwiającej ich mechaniczne zniszczenie. Dokumenty są cięte, mieszane i sprasowane, zaś cały proces jest na koniec kontrolowany, tak by upewnić się, że wszystko poszło jak należy. Klient otrzymuje poświadczenie zawiadamiające o zrealizowaniu niszczenia dokumentów. Do tego w wielu firmach pozyskane surowce są poddane recyklingowi, by można je było znowu wykorzystać i przyczynić się do poprawy stanu środowiska.

Niszczenie dokumentów (happytree.com.pl/) przy pomocy fachowców to gwarancja, iż najważniejsze informacje firmowe bądź dane osobowe klientów nie zostaną ujawnione i firma nie zostanie oskarżona o działanie niezgodne z prawem. Dlatego dobrze jest o to zadbać, jeżeli nie chcemy mieć problemów i cieszyć się dalszym, sprawnym funkcjonowaniem.