Jak rozszerzyć działalność na rynki zagraniczne, jeśli kadra nie zna języka angielskiego?

Jeżeli pewna firma chce się otworzyć na rynki międzynarodowe, dobrze jest, żeby przyjmowała do pracy osoby z zaawansowaną znajomością języka angielskiego – uniwersalnego języka w komunikacji. Lecz co zrobić kiedy ma dobrych fachowców z danej branży, ale nie posługują się oni biegle tym językiem?

Poświęcić środki na zajęcia języka angielskiego w pracy! Zebranie grupy chętnych z pewnością nie będzie trudnym zadaniem, na finansowanie nauki dla pracowników również można znaleźć środki, lecz jak znaleźć lektora języka obcego i to przedsięwzięcie zorganizować? Możliwości jest naprawdę wiele.

spotkanie biznesowe w siedzibie firmy

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Instytucja może przyjąć na umowę zlecenie nauczyciela z zewnątrz (na przykład native speakera), który będzie przyjeżdżał do siedziby na angielski dla firm Wrocław przecież obfituje w osoby, które dojeżdżają do firm na lekcje języka angielskiego. Native (kontynuuj) speaker może przygotować program dla grupy, biorąc pod uwagę specjalne potrzeby (na przykład bussines english albo słownictwo branżowe). Wygodnie jest też na wstępie dokonać podziału na dwie grupy – osób zupełnie początkujących, które z językiem angielskim do tej pory praktycznie nie miały do czynienia oraz grupę średnio-zaawansowaną, która wymaga innego systemu pracy, zgłębiania nowych zagadnień, jak i odświeżania oraz systematyzowania nabytej już wiedzy. Na początku można ustalić lekcje dwa razy w tygodniu i obserwować efekty. Jeśli częstotliwość okaże się zbyt mała, można ją zwiększyć lub zaproponować dodatkowe, indywidualne konwersacje z nativem.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę – poznasz w tym miejscu nieziemsko niezwykłe informacje.

Dobrze jest, żeby zajęcia były zorganizowane przed pracą lub bezpośrednio po niej i w tym samym budynku (na przykład w sali konferencyjnej), by nikt nie tracił czasu na dojazdy itp. Jeżeli firma nie chce native speakera, to może znaleźć jakąś szkołę języków obcych, wysyłającą swoich nauczycieli na angielski dla firm Wrocław albo każde inne większe miasto na pewno zaoferuje korzystną ofertę cenową za takie lekcje. Oczywiście, jeśli z jakichś przyczyn żadna z tych propozycji nie będzie instytucji odpowiadać, można wyznaczyć pracownika, który będzie prowadził lekcje dla innych pracowników. Jednakże wydaje się to być metoda najmniej efektywna, bo nawet jeżeli pracownik ten posiada wysokie kompetencje językowe, wcale nie musi być dobrym nauczycielem.

pracownicy firmy

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Finansowanie lekcji języka angielskiego pracownikom to inwestycja, która na pewno się zwróci. Natomiast pracownicy powinni być usatysfakcjonowani faktem, że mogą się dokształcać i skorzystać z tych umiejętności nie tylko w miejscu pracy, lecz też prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *