Ten jedyny dzień

Malcy śmieją się z tego, nastolatkowie z ostrożnością czynią pierwsze kroki, ale to w wieku jakichś dwudziestu lat dociera do człowieka, że właśnie odnalazł tę właściwą, jedyną, własną drugą połówkę i właśnie z nią, czy też z nim, chce spędzić resztę życia. Nadchodzi etap zakochania, zalotów i uśmiechów. Niekiedy, choć bardzo rzadko, ta pierwsza miłość jest tą ostatnią. Inni natomiast spędzają długie lata na szukaniu tej wymarzonej kobiety czy odpowiedniego mężczyzny. Czasem się udaje, czasem nie.

A jak się już udaje, pozostaje tylko jedno: związek małżeński, by podkreślić w oficjalny, ostateczny sposób to, co i tak jest już jasne.

Jeśli objaśniana problematyka Cię interesuje i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tu – to nieco inny punkt widzenia na taką sprawę.

Po kilku miesiącach związku, jeśli spędzając ogromną większość czasu ze sobą wybrankowie w żaden sposób nie męczą się sobą, nie widzą u siebie wad, których nie znoszą, on wręcza jej pierścień, zadaje to najważniejsze w męskim życiu pytanie, a ona mówi, że tak i to właśnie w tym momencie zaczyna się całe to wielkie przedsięwzięcie – urzędowe zapoczątkowanie związku dwojga ludzi.

kwiaty ślubne

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com

To jest chyba generalnie wymaganiem pań, by ślub był wystawny, jedyny w swoim rodzaju, by zwłaszcza pan młody przyswoił sobie, co za piękność przyjął pod własne skrzydła – stąd wybieranie sukni ślubnej, za którą czasami można nabyć niedrogi samochód. I choć liczne pary postanawiają całkiem odwrotnie i wystarcza im parafowanie podpisów na właściwych dokumentach w Urzędzie Stanu Cywilnego, normalnym jest, że organizowanie uroczystości zaczyna się kilka miesięcy przed samym wydarzeniem (dla planujących ślub polecamy serwis ). Należy rozesłać zaproszenia ślubne, zdecydować, których bliskich zaprosić, pamiętać o spaniu dla przyjezdnych, rozplanować zabawę, zadbać o zespół, właściwe stroiki w kościele, opłacić księdza, zakupić odpowiednią ilość napojów wyskokowych, aby nikt nie nudził się zbytnio na weselu et caetera, et caterea…

Szczęśliwie funkcjonuje na rynku mnóstwo firm, które zawodowo wspierają w tych planach. Zaproszenie na ślub może być stworzone przez specjalistów, cała zabawa, fotograf , jedzenie być zorganizowane przez niezależną spółkę, a pod batutą decydujących członków rodziny i podpowiedziami państwa młodych będzie rozplanowana cała logistyka związana z transportem gości i ich ulokowaniem na noc.