Plusy wilgotnego powietrza w mieszkaniu

Nasze ciała do właściwego funkcjonowania wymagają dużej ilości wody. I nie jedynie, jaką zjada się podczas jedzenia i uzupełnia różnymi napojami. Ważna również jest właściwa wilgotność powietrza, która jak twierdzą lekarze, ma duży wpływ na ogólną sprawność i kondycję.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Wysuszone powietrze w mieszkaniu powoduje wysuszenie paznokci i włosów, popękany naskórek a u niektórych osób także kłopoty z zatokami. Warto zadbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie w zimie, gdy okna są dokładnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane.

Korci Cię, aby pozostawić drobną opinię pod powyższym wpisem? Nie zapominaj, że każdy komentarz z serwisu zostanie przez nas przestudiowany z chęcią.

Wielu ludzi nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że może mieć zbyt wysuszone powietrze w domu, a przecież tak niedużo trzeba zrobić, aby to zmienić. Przede wszystkim warto mieć w domu wilgotnościomierz, przy pomocy którego będzie można systematycznie kontrolować jakość domowej atmosfery. Jeżeli wyjdzie, że wilgotność będzie za mała, to koniecznie należy podjąć jakieś działania, aby temu zaradzić (dodatkowe informacje). A zdecydowanie najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Dzisiaj w sprzedaży znaleźć można sporo rodzajów nawilżaczy powietrza. Najtańsze i najprostsze modele to zwykłe pojemniki na wodę, jakie zawiesza się na kaloryferach. Gdy są one ogrzewane woda będzie parować, zwiększając tym samym wilgotność w naszych mieszkaniach. Na podobnej zasadzie działają nawilżacze parowe, chociaż w ich przypadku niezbędne będzie podłączenie do prądu elektrycznego. W tych urządzeniach podgrzewa się wodę która jest później w formie mgiełki emitowana na zewnątrz, niestety takie urządzenia są trochę kosztowne w eksploatacji, ponieważ potrzebują sporo prądu. Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do wyprodukowania mgiełki wyrzucanej następnie z urządzenia. Ogromną ich zaletą będzie wydajne i ciche działanie, za to nie nadają się do domów, gdzie są psy lub koty. Dbając o powietrze w domu warto także zadbać o jego czystość, dlatego też warto odwiedzić jakiś dobry sklep z oczyszczaczami powietrza i tam zasięgnąć informacji, co z tym można zrobić.