Jak niedrogo wypożyczyć auto z wypożyczalni samochodów?

Wynajmowanie pojazdów, wielu z nas, kojarzy się z skomplikowaną procedurą, przypieczętowaną olbrzymią umową, w której znajduje się tajemniczych kosztów. Dlatego pewnie mało kiedy rezygnujemy, a jeżdżąc rzadko kasujemy się na sporą gotówkę u taksiarzy. Jak to jest w rzeczywistości? Najem samochodów jest tani, czy drogi? Czy warto wynająć pojazd z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
Najwięcej klientów wypożyczalni pojazdów obawia się tak zwanych kosztów ukrytych. Jeśli nie musimy mieć pojazdu natychmiast, wówczas warto poświęcić nieco czasu na odpowiednie rozeznanie, które pozwoli wykluczyć multum zbędnych kosztów dodatkowych.

Dzisiaj niełatwo o dobre i wiarygodne informacje (http://www.autopartner.elk.pl/elektryk-samochodowy-elk/) w kontekście tej problematyki, jednak jeśli chcesz takie zobaczyć, to po prostu kliknij ten link!

Warto więc przekonać się na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wypożyczalnie samochodów warszawa.

Przede wszystkim, przeglądając ogłoszenia wypożyczalni samochodowych, trzeba dowiedzieć się kilku niezwykle istotnych rzeczy. Jedną z najważniejszych na początku jest ustalenie jaki samochód naprawdę chcielibyśmy pożyczyć. Tym samym zwróćmy uwagę na model, markę, oraz wyposażenie pojazdu. W upalny dzień z pewnością konieczna będzie klimatyzacja, jednak w zimie będzie ona zupełnie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jako koszty dodatkowe, lecz nieodzowne, należy rozumieć ubezpieczenie pojazdu, bak paliwa jak również maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać samochodem bez dodatkowych opłat. To wymogi konieczne, które należy zaakceptować prawie w każdej umowie wynajmu auta z wypożyczalni. Ponadprogramowe opłaty mogą objąć także odbiór samochodu wybrane miejsce poza wypożyczalnią, przejazd przez granicę i mnóstwo innych – z pozoru niewielkich rzeczy – które same z siebie nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem oznacza, że otrzymaliśmy auto w 100% sprawne – więc należy pamiętać aby ten stan sprawdzić przed złożeniem podpisu na dokumentach. Najdrobniejsze uwagi natychmiast zgłaszamy dostawcy.

Jeśli wydarzy się wypadek wypożyczonym samochodem, wtedy trzeba powiadomić o nim wypożyczalnię, a dokumenty w komplecie przechować. Będą one bowiem niezbędne do uzyskania zwrotu kosztów naprawy od ubezpieczyciela.