Co to jest znak towarowy i jakie rozróżniamy rodzaje znaków towarowych?

Znakiem towarowym może być każde oznaczenie, które można zaprezentować w sposób graficzny. Znakiem towarowym może więc być zarys, grafika, forma przestrzenna, oraz nawet dźwięk albo melodia. Znak towarowy jest też nazywany mianem loga, symbolu firmowego bądź także symbolu handlowego.

Jeżeli chcemy, aby symbol towarowy był objęty osłoną, niezbędna jest rejestracja znaków towarowych w dobrym urzędzie.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego też inne pokrewne treści – zwyczajnie wejdź na stronę (https://www.ehsbiznespartner.pl/oos-kip-bydgoszcz/).

W Polsce za rejestrowanie znaków towarowych jest odpowiedzialny Urząd Patentowy RP, którego siedziba znajduje się w Warszawie. Prawo, które ochrania symbol towarowy jest ważne przez 10 lat, niemniej okres ten można oczywiście przedłużyć.

prawo

Źródło: flickr.com

Jak już nadmieniliśmy, symbole towarowe mogą być przedstawiane na przeróżne sposoby. Wśród modeli znaków towarowych możemy przytoczyć w szczególności znaki ruchome, gesty, znaki dźwiękowe, i także symbole słowne lub również znaki graficzne.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem naciśnij tu i czytaj do woli kolejne fachowe wpisy.

Ponadto znakiem towarowym zdoła być też kolor, hologram lub znaki zapachowe. Gdy konkretna firma zarejestruje swój symbol towarowy, nikt nie posiada prawa z niego skorzystać. Stosowanie czyjegoś, zarejestrowanego symbolu towarowego jest nielegalne i zdoła wiązać się z poważnymi sankcjami karnymi, między innymi z grzywną. Symbol towarowy to własność przemysłowa danej firmy, która go zarejestrowała.

rejestracja znaku

Źródło: pixabay

Jeśli interesują nas usługi powiązane z wszechstronną ochroną własności przemysłowej oraz intelektualnej w dziedzinie znaków towarowych, to prawdopodobnie dobrą pomoc zapewni nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe funkcjonują na terenie wielu różnych miast, propozycja jest na tyle rozległa, że bez wątpienia znajdziemy fascynujące nas usługi. Marki patentowe mają wysokie doświadczenie i wysokie kwalifikacje, w związku z tym we wszelkich sprawach połączonych z ochroną symboli towarowych bądź też naruszeniem praw znaku towarowego, można zwrócić się właśnie do biura patentowego. Więcej informacji na witrynie .