Sprzątanie to sprawdzony sposób na to czy możesz być obowiązkowy

Istnieją takie zajęcia, które zmuszają nas większej stanowczości oraz obowiązkowości. Można do tej grupy wpisać wiele codziennych czynności: porządki, wychowanie potomka, dieta, ćwiczenia i inne. W każdej z wymienionych rzeczy liczy się powtarzalność a także zachowanie swego rodzaju rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Na przykład sprzątanie. Powiedzmy, iż robimy to, tak jak duża liczba osób, w soboty. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, używamy wielu innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na poszczególne nieczystości: łazienkowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, bo jeśli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie nas przerażał swoją wielkością.Następny przykład jest bardziej poważny – odchowanie dziecka. Tutaj z pewnością dopuszczamy się wielu błędów. jeżeli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, nasza pociecha to wykorzysta. Należy jednak wziąć poprawkę, że przecież dziecko to istota żywa, nie można opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym drylem i starannością, lecz musimy wziąć pod uwagę także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję sprawdzone opryskiwacze.

Przestrzeganie diety jest za to bardzo proste, ale tylko w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko na papierze wygląda pięknie, lecz kiedy przychodzi, do praktyki wtedy dopiero wiemy, czym jest dyscyplina w zakresie przestrzegania diety. Jest to niekończąca się bitwa o lepsze dla nas jutro, jest to bitwa z czymś niewidzialnym, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy z własną głową, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część własnej osoby. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest właściwie porównywalny do przestrzegania diety, jednak tylko po części. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić nawyki kulinarne, ale kiedy uprawiamy sport zmianie ulega coś więcej. Jedzenie rzeczywiście, bo skoro trenujemy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, jednocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest chyba w tym najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Zwykły obowiązek zmienia się wtedy w nieustanną walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in.

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis regał wjezdny, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które również będą ciekawe.

pojemne pojemniki.