Star Wars czyli czemu jest tak duży fenomen tej niesamowitej i ogromnie popularnej sagi filmowej.

Mało jest tak kultowych serii, jak Gwiezdne Wojny. Ta niezwykła saga zaczęła się w roku 1977, bo wtedy właśnie w kinach ukazał się pierwszy z filmów. Kolejne dwa widzowie mogli oglądać w trzyletnich odstępach czasu, a później, po następnych kilkunastu latach, zostały nakręcone trzy kolejne części. Obecnie połowa świata z wielkim utęsknieniem oczekuje na część siódmą, której ukazanie się w kinach planowane jest na końcówkę roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu wojny domowej w galaktyce i wydarzeniach, jakie miały bezpośrednio przed nią miejsce.

Poszczególne części pokazują, jak przebiegały różne konflikty pomiędzy planetami, jakie w ostatecznym rozrachunku zakończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić historię rycerzy Jedi, czyli Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, który walcząc z siłami ciemności jest równocześnie uosobieniem odwiecznej walki między złem a dobrem. Walki, jaka przyprowadziła do kin miliony widzów, bo właśnie tyle razy oglądnięto do tej pory wszystkie wyprodukowane do tej pory części tej sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Star Wars to jedna z najwięcej zarabiających filmowych serii w całej historii. Już tylko na sprzedaży biletów wytwórcy zarobili duże miliardy dolarów, a przecież dochodzi jeszcze wielki przemysł związany z różnymi akcesoriami i dodatkami. Opierając się na nakręconych częściach wyprodukowano dużo innych filmów, gier i komiksów – dowiedz się więcej na . Wśród dzieci bardzo dużym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, którego słuchać mogą przed położeniem się spać czy też w długiej podróży.

Wielki biznes jest także związany z przeróżnymi zabawkami i gadżetami. Wystarczy zresztą przyjrzeć się ofercie któregoś ze sklepów z zabawkami, w którym miecze świetlne, figurki oraz maski należą do jednych z najlepiej sprzedających się asortymentów – sprawdź więcej na . Do tego dodatkowo dochodzą inne gadżety, takie jak kubki star wars, i jak pozbiera się to wszystko, to dopiero wówczas można zobaczyć fenomen prezentowanej sagi. Fenomen, jaki zapewne jeszcze bardziej zostanie umocniony, bo najbliższa premiera jest zapowiadana jako jedno z największych wydarzeń w świecie kina w ostatnich latach.