Jak rozwiązać problem ze starym niekwalifikującym się do użytku samochodem?

Człowiek w własny życiu posiada wiele praw. Jedne są to prawa niezbywalne, które obywatel ma od urodzenia aż do śmierci. Są jednakże również takie prawa, które człowiek nabywa po uzyskaniu pewnego wymaganego wieku. Jednym z takich praw jest sposobność uzyskania prawa do prowadzenia pojazdami mechanicznymi, o które można się ubiegać dopiero po osiągnięciu pełnoletności czyli po ukończeniu osiemnastego roku życia.

Możliwość kupna własnego auta

Pozyskanie prawa jazdy najczęściej związane jest z chęcią oraz pragnieniem posiadania własnego pojazdu. W przypadku młodych jednostek, które dopiero co zaliczyły egzamin pozwalający im na prowadzenie pojazdów mechanicznych zwykle zakupowane są pojazdy starsze przede wszystkim przez wzgląd na ich cenę. Nie każdą młodą osobę stać na zakup nowego samochodu z salonu. Dlatego dla tych obywateli jednym z rozwiązań posiadania własnego auta jest kupno auta używanego. Obecnie pojazdy można kupić zarówno od osób prywatnych jak i od komisów samochodowych.
złom

Autor: Axel Schwenke
Źródło: http://www.flickr.com
Często przez wzgląd na wiek samochodu po pewnym okresie nie nadaje się on do dalszego użytkowania i niestety jest to moment kiedy trzeba oddać samochód mechanik z dojazdem kraków na złom. W miastach takich jak Łódź, Poznań czy Toruń nie ma problemu ze wyszukaniem odpowiedniego miejsca na złomowanie pojazdu. Wystarczy napisać w Internecie stosownie słowa złomowanie pojazdów Łódź, kasacja pojazdów Poznań czy auto złom Toruń i pojawi się spora lista takich miejsc.


Złomowanie auta

W sytuacji gdy (samochód sprawdź proponowane uchwyt do mocowania drabiny na dachu pronar) nie nadaje się do dalszej podróży, czy jest tak zdewastowany po wypadku najlepiej sprzedać go do złomowania oraz wyrejestrować. Jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie w przypadku starego pojazdu ponieważ następny jego nabywca może wcale nie chcieć go zarejestrować tylko rozmontować na części co obecnie jest zabronione w Polsce. Jeśli pojazd zostanie zarejestrowany na poprzedniego właściciela grozi mu kara za nieposiadanie ubezpieczenia OC na pojazd, którego już nie ma.

By uniknąć tego kłopotu i kary warto pomyśleć nad zezłomowaniem samochodu gdyż można jeszcze na nim coś zarobić. W takiej sytuacji można poszukać w Internecie czy miejscowej gazecie odpowiedniego złomu zgodnie z miejscem zamieszkania przykładowo pod słowami złomowanie pojazdów Łódź, kasacja pojazdów Poznań czy auto złom Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *