Transport kontenerami

Obecnie najlepszym sposobem na oszczędzanie przy transporcie drobnych przedmiotów na duże odległości jest przewożenie za pomocą kontenerów. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, obowiązujący niezależnie od ilości transportowanych towarów. Zleceniodawca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu także przeliczany jest na podstawie liczby pojemników. Jedynym limitem nałożonym na ten typ transportu jest limit wagowy, wynoszący 24 tony dla każdego kontenera. Trzeba jednak pamiętać, że cło jest naliczane od pojedynczejj sztuki transportowanego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie przewożeniem tzw. drobnicy w kontenerach każdego roku jest coraz większe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport kontenerów przebiega zarówno drogą morską, jak i lądową. Kontenery są przenoszone w porcie na wielkie okręty transportowe, które później można rozładować od razu na naczepy ciężarówek.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę, która opisuje podobne wątki, również będą zapewne ciekawe.

Nie wchodzą więc w grę koszty związane z przenoszeniem ładunków w porcie. Taki rodzaj nie ma właściwie limitów w zakresie odległości. Wielkie statki transportowe są w stanie przewieźć ładunek przez ocean, w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych. Samochody ciężarowe z kolei umożliwiają dotarcie w nawet najbardziej niedostępne zakątki kontynentu. Powinno się jednak pamiętać, że transport drogą morską i lądową jest o wiele wolniejszy od transportu lotniczego. Transport towaru z Ameryki czy Australii, w zależności od punktu docelowego, może zająć nawet do miesiąca.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Warto się ubezpieczyćZ uwagi na dużą ilość transportowanych ładunków, transport przeprowadzka wrocław cennik drobnicowy (sprawdź ofertę itl-omega) powinno się odpowiednio zabezpieczyć. Chodzi tu zarówno o zabezpieczenie ładunku wewnątrz kontenera, jak i ubezpieczenie w odpowiedniej organizacji. Mimo nawet największych starań, nagminnie zdarzają się drobne wypadki. Kontener może być narażony na skrajną wilgoć, duże wibracje i nieostrożność pracowników. W takim przypadku zamiast dochodzić co się stało z ładunkiem, dobrze jest wykorzystać polisę ubezpieczeniową. Co prawda zwiększy to ogólny koszt transportu, jednak straty wywołane niepoprawnym zabezpieczeniem ładunków bywają znacznie wyższe.

Znajdź polecaną ofertę firmy:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu