Zainteresowania – poszukaj czegoś dla siebie

Wolny czas – chyba każdy zapewne chciałby go mieć jak najwięcej. Jednak nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zazwyczaj taka, że kiedy nazbyt często nie mamy większych obowiązków, to zazwyczaj swój czas marnujemy. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co właściwie zrobiliśmy. Tymczasem, gdy mamy go o wiele mniej, to staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę.

spędzanie wolnego czasu

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej wartościowy sposób, na spędzanie wolnego czasu to taki, że się rozwijamy. Dobrze więc jeżeli mamy jakieś hobby. Nie musi to być coś ”wielkiego”, ważne, żeby nam sprawiało przyjemność i powodowało, że będziemy szczęśliwszymi ludźmi. Pasje bywają przecież, w zależności od rodzaju, bardzo rozmaite. Niektórzy lubią chociażby coś kolekcjonować. Znaczki, figurki, obrazy czy też butelki wina – opcje są różne. Inni z kolei uprawiają ulubioną dyscyplinę sportową. Tym samym mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to zatem bardzo pożyteczne hobby. Są natomiast również osoby, które w swoim wolnym czasie nie robią w zasadzie nic konstruktywnego. Marnują czas siedząc przed komputerem, surfując bez większego celu po sieci, chociaż znają np. na pamięć program tv. Wydaje im się, że w ten sposób wypoczywają, niemniej tak naprawdę po weekendzie są dużo bardziej zmęczone niż wcześniej. Takich postaw trzeba więc raczej unikać. A czy ty masz już jakieś hobby? Czy jest coś, na myśl o czym szybciej bije ci serce? Jeżeli nie to warto czegoś takiego poszukać. W końcu tak naprawdę nigdy nie jest na to zbyt późno. Aktualny program tv na stronie .

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, gdzie znajdziesz szczegółowe posty – najedź na link do wpisu (http://kabaretranczo.com.pl/sylwester-maciejewski/).

pasja

Źródło: http://www.sxc.hu/

Wielu ludzi odkrywa swoje hobby w młodości, ale w wieku średnim, czy już na starość także mamy taką możliwość. Nie zaprzepaść jej zatem. Przemyśl, czy jest coś, co cię od zawsze pociągało, co zawsze chciałeś wypróbować. Być może miałeś coś takiego w dzieciństwie czy w wieku kilkunastu lat, jednak później o tym pragnieniu całkowicie zapomniałeś. Na pewno warto je zatem odświeżyć, powrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportu lub tworzyć własną kolekcję kapsli. Na to naprawdę nie jest nigdy za późno. Musisz tylko zacząć, a później szybko się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz dzięki temu nowych znajomych, którzy mają pasję bardzo podobną do tej twojej.