Czy opłacalny jest długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Poznaj korzyści oraz wady obu opcji

Wynajem długoterminowy samochodów jest dość popularny w krajach zachodnich, zaś Polsce już coraz częściej słychać o leasingu samochodu. Jednak czy te dwa pojęcia to jest to samo? Co różni leasing od takiego wynajmu oraz co jest lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z pojazdu na dłuższy okres czasu. Najemca w związku z tym zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość korzystania z auta. Cały zakres czasowy oraz innego rodzaju ważne informacje reguluje umowa, która zawarta jest między klientem a firmą, jaka udostępnia pojazd. Często podczas zawierania takiej umowy, stawki są lepsze dla klienta, jaki decyduje się na używanie auta w dłuższej perspektywie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością będą bardziej korzystne niż dla klienta, który wynajmuje auto na kilka dni. Podczas korzystania z auta, w czasie trwania takiej umowy, często wypożyczalnia jest zobowiązana do przestrzegania kilku kwestii. Pierwsza z nich to ciągła opieka pojazdu.

Często o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (https://systemy-pasywne.pl/pompy-ciepla/) pokrewnego artykułu.

Znaczy to, że na przykład wymiana ogumienia na zimowe, konieczny przegląd jak i serwis samochodu jest po stronie firmy, która udostępnia samochód. Jakaś awaria i mająca z nią związek naprawa, również stoi po stronie, która udostępnia pojazd. Można wymienić i kolejne kwestie, dajmy na to ubezpieczenie auta albo załatwienie pojazdu zastępczego w razie jakiejś kolizji. We wszystkich takich kwestiach firma, która odpowiada za wynajem długoterminowy samochodów zobowiązana jest do tego typu usługi – Volvo Broker. Wynajęcie pojazdu na długi termin jest mniej kosztowną alternatywą dla leasingu. Dzięki temu ma wciąż większe grono zwolenników w Polsce. Na pewno jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w jakich auto jest narzędziem pracy.

Ma się rozumieć, iż jak auto jest intensywnie użytkowane, to wymaga okresowej wymiany. Dlatego też, tańszy niż leasing wynajem na długi termin, świetnie się sprawdza w tego typu firmach, gdzie auto (znajdź informacje) cały czas powinno być sprawne. Koszty takiego wynajmu zależą od paru rzeczy. Przede wszystkim, od tego o czym była mowa wcześniej, to znaczy im dłuższy okres wynajęcia pojazdu, tym jest to bardziej korzystne. Następnym czynnikiem jest klasa auta, to znaczy im wyższa, tym większą ilość gotówki zapłacimy. Istotna jest również tak zwana kilometrówka, to znaczy im mniejszy limit zostanie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.