Otwierając przedsiębiorstwo o pewnych rzeczach po prostu powinieneś się dowiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, poczytaj w witrynie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to potrzeba zapoznania się z wieloma ustawami, pamiętania o kluczowych terminach i składkach, bez tego po prostu nie da się funkcjonować.

Przedsiębiorca musi wiedzieć, że powinien postępować według wyznaczonych zasad i obowiązujących przepisów, gdyż w innym wypadku mogą mu grozić konsekwencje. W sytuacji, jeśli ma jakieś pytania, może skonsultować się z pracownikami Zus-u albo zasięgnąć wiadomości na stronie internetowej wspomnianej instytucji.

Pracownik ma prawo do opieki na dziecko

Każdy rodzic może skorzystać z pełnopłatnego dodatkowego wolnego do wykorzystania do opieki nad dzieckiem, jest to dwa dni wolnego w ciągu roku. Opieka na dziecko sprawdź informacje może zostać rozdysponowana za jednym razem albo rozdzielona na dwa terminy. Co istotne: są to pełnopłatne dni wolne, a pracownik ma prawo ich zażądać bez podawania jakiegokolwiek powodu. Pracodawca nie może odmawiać udzielania podobnej „opieki”. Należy pamiętać, że w szczególnych wypadkach, jak na przykład choroba czy zamknięcie przedszkola rodzicom przysługuje także inny typ urlopu na opiekę, nie będzie on jednak już pełnopłatny.

Składki trzeba opłacać i to o czasie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki rentowe i emerytalne czy podatki – wszystkie opłaty dla instytucji albo urzędów należy zrealizować w wyznaczonym terminie, w innym przypadku będą naliczone odsetki za zwłokę – sporo więcej zobaczysz na www. W momencie, kiedy nie wie się, ile dokładnie trzeba zapłacić wspomnianej instytucji, można odwiedzić jej stronę internetową i poszukać aplikacji kalkulatora. To specjalny program, który pomoże obliczyć dokładne zaległości i odpowiednio wcześnie przyszykować się do zapłaty pod względem zgromadzenia potrzebnej gotówki.

Masz ochotę czytać więcej na podobny temat? Żaden kłopot. Trzeba wyłącznie kliknąć na wskazane hiperłącze do witryny (http://digital-motion.pl/fotografia-dziecieca-wroclaw-sesja-dziecieca/) i przejdziesz na inną witrynę.

Można odliczać składki

Właściciele firm powinni być świadomi, że istnieje tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus kontynuuj od dochodu. Powinny być oczywiście spełnione wskazane warunki, a najistotniejszym z nich okazuje się terminowe opłacanie danych składek. Odliczeniu podlegają składki, jakie przedsiębiorca sam sobie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie opłacający składki na bieżąco dokonują odliczeń, obniżając wysokość zaliczki na podatek dochodowy w danym miesiącu albo kwartale, za który są opłacane.