Fajna technika na zdobywanie nowych klientów

Jeśli prowadzisz własną firmę, być może powinieneś pomyśleć nad wdrożeniem w niej ciekawych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci więcej nowych klientów. Kiedy zastanawiasz się nad niezłym pomysłem, być może powinieneś rozważyć opcję drożenia programów lojalnościowych dla swoich klientów. Jeżeli Twoja firma zajmuje się sprzedawaniem różnego rodzaju produktów, wtedy programy lojalnościowe b2b są naprawdę rozwiązaniem. Taki program lojalnościowy polega na tym, że klient przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie otrzymuje kartę stałego klienta, na którą następnie może zapisywać punkty przy każdych następnych zakupach.

kupony lojalnościowe

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zgromadzi ich odpowiednią sumę, wówczas będzie mógł wymienić je na bon towarowy albo zniżkę na produkty w Twoim sklepie. Dzięki przyznawaniu takich kart lojalnościowych na pewno przyciągniesz sporo klientów do swojego sklepu. Kiedy ktoś już ma kartę, wówczas bez wątpienia chętniej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób przecież będzie gromadził dodatkowe punkty, co bez wątpienia zmotywuje go do wybierania właśnie Twojego sklepu a nie innych. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad możliwością wprowadzenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, podpowiemy w dodatku, że dobrze takie programy sprawdzają się na pewno w sklepach spożywczych i w drogeriach. Kiedy natomiast prowadzisz zakład usługowy, wtedy program lojalnościowy także ma duży sens. Możesz rozdawać swoim klientom karty lojalnościowe i odnotować na nich każdą wizytę – kiedy przyjdą do Twojego zakładu odpowiednią ilość razy, wówczas następną usługę będą mieli wykonaną darmowo. Na to zagadnienie znacznie więcej znajdzie się w tym miejscu – .

Ten serwis www, który ma dane na opisywany wątek, jest niesamowicie trzymający w napięciu, ale możesz poznać inne wiadomości na ten temat, klikając tu.

Taki sposób motywacji klientów do przychodzenia do właśnie Twojego zakładu jest zdecydowanie jednym z świetnych pomysłów. Jeśli jednak profil prowadzonej biznesu nie pozwala Ci na wdrożenie programów lojalnościowych, wtedy niewątpliwie powinieneś zastanowić się nad sporym motywowaniem własnych pracowników – w tym przypadku bez wątpliwości dobrze sprawdzą się programy motywacyjne (w tym źródle na temat). Jeżeli zrobisz konkurs na przykład na najlepszego pracownika miesiąca i przyznasz mu premię, wtedy zdecydowanie zauważyć, jak mocno rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie dobry efekt daje zarówno nieźle skonstruowany program lojalnościowy, ale również program motywacyjny dla podwładnych.