Szybkie i bezproblemowe oglądanie stolicy Polski

Warszawa, mimo dużych zniszczeń wojennych, jest cennym miejscem które warto zwiedzić. Zobaczymy tu mnóstwo muzeów, teatrów, zabytkowych kościołów, kamienic, parków czy założeń urbanistycznych.

prorent
Bez wątpienia jedną z najciekawszych atrakcji, równocześnie najbardziej malownicze miejsce, jakie możemy znaleźć w tkance miejskiej naszej stolicy, są Łazienki Królewskie. To park, po wejściu do którego, możemy się tak uspokoić i zrelaksować, że zapomnimy, że jeszcze znajdujemy się w wielkim mieście. Znajdują się wewnątrz liczne klasycyzujące zabytki, doskonale utrzymaną zieleń- można tutaj spędzić nawet pół dnia.

Po pełnym relaksu spacerze możemy pójść coś zjeść.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (artemed.pl/), gdyż zapewne zdziwi Cię to, jak niezwykle fascynujące teksty w tamtym miejscu się znajdują.

Gdzie może być w takim razie lepsze miejsce do zjedzenia, jeśli nie na Starym Mieście? To także perełka Warszawy, w idealny sposób odbudowana po wojnie, dzisiaj przykuwa uwagę swoim klimatem, urokiem i malowniczością. Jest to też ważne, pod względem historycznym miejsce dla Polaków. A że jest tu raczej niemało turystów, jedzenie w licznych na Placu Zamkowym restauracjach jest znakomite.

Z całą pewnością trzeba też odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego- dostarczy nam bardzo dużo wiedzy o samej Warszawie, o okolicznościach wybuchu i przebiegu powstania. Bez wątpienia będzie to poruszające doznanie- muzeum jest nieco przytłaczające i smutne, ale zdecydowanie ciekawe i pouczające.

Z duchem walk w trakcie II Wojny Światowej, możemy odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. To element pięknego przed wojną Pałacu Saskiego, pełni obecnie symboliczną rolę hołdu zabitym w tym konflikcie żołnierzy. Przypomina o nich też całodobowa warta żołnierzy przy grobie.

Wypożyczalnia samochodów

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Innymi interesującymi miejscami na pewno są też Uniwersytet Warszawski mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytecka Biblioteka, jeden z najładniejszych w Warszawie Kościół Świętej Anny, ogromny zabytkowy cmentarz Powązki, Muzeum Walki i Męczeństwa, czy też Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Kopernika.

To zaledwie mały fragment tego pięknego miasta, więc jak sprawić, żeby to wszystko zwiedzić? Najłatwiej byłoby zjeździć autem. Jeżeli nie posiadacie swojego, jest tak samo prosta metoda – wypożyczalnia aut w Warszawie byłaby w stanie dostarczyć nam nowoczesny, ekonomiczny samochód, za który nie zapłacimy majątku.