DJ na wesele czy orkiestra – zapytanie które zadają sobie wszyscy Młodożeńcy przygotowujący przyjęcie weselne

Podczas przygotowywania przyjęcia weselnego zbliża się czas, w którym konieczne jest obrać oprawę muzyczną. Bardzo często najpierw zastanawiamy się czy wybrać zespół muzyczny czy DJ na wesele, a potemprzygotowujemy listę utworów przy, których będziemy się bawić. Kiedy myślimy czy wybrać DJ na wesele czy orkiestrę, bardzo często nie wiemy do końca którą podjąć decyzję. Wbrew pozorom nie jest wcale prosty i powinien zostać dokładnie przedyskutowany.

Tradycje weselne

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Chyba nikt z Nas nie chciałby aby zaproszeni weselili się przy melodii techno puszczanej przez DJ-a, czy też przy orkiestrze, której wokalistka nie potrafi śpiewać. Przy decydowaniu istotny jest wiek ludzi proszonych i poznanie ich akceptowanego stylu muzycznego. Dla młodszych zaproszonych odpowiedniejszy byłby DJ na wesele, który nie będzie nas smucił utworami, których nikt nie zna. Jeżeli na weselach przeważają zaproszeni starsi to właściwym wyborem jest orkiestra, jaka wykona zarówno utwory „starej daty” a także nowe dla młodszej cząstki zaproszonych. Istotnym elementem decydującym o wyborze jest opłata. Wiadomo, iż Para Młoda poszukują na każdym kroku oszczędności i dlatego wybranie DJ na wesele jest na pewno niejednokrotnie tańsze, ponieważ przeważnie zespół muzyczny składa się z minimalnie 2-3 osób. Opłata zależna jest przede wszystkim od wielkości miejscowości, ilości proszony osób, czasu w którym jest wesele – moja strona -, czasu zabawy weselnej itp.

Muzyka grana na żywo jest zapewne stosowniejsza i jeżeli w zespole muzycznym zatrudniony jest wspaniały wodzirej potrafi rozkręcić niedostatecznie czynnych członków familii. Bez wątpienia wybór zespołu muzycznego jest trudny, niejednokrotnie wybieramy ją podpytując znajomych albo członków rodziny. Często niedroga kapela to grupa kolegów, którzy chcą sobie dorobić i niezbyt przywiązują uwagę do oprzyrządowania, nagłośnienia, przeprowadzania zabawy i często lubią popijać mówiąc, że „to na ładniejszy głos”. Należy pamiętać, iż muzyka na weselu jest decydująca.

Chcesz mieć dostęp do sprawdzonych informacji na ten temat? Śpieszymy poinformować Cię, że właśnie je znalazłeś. Należy tylko wejść w łącze do witryny.

Bez niej nawet najznakomitsze jedzenia i najpiękniejsze ubiory nie zastąpią fajnej zabawy.

Może Cię też zainteresować: DJ Mario – dj Wrocław