Jak działają spółki oferujące wynajem aut?

Pożyczenie samochodu w nad Wisłą łączone jest głónie ze sferami biznesowymi. Na ogół uważa się, że koszt wynajęcia samochodu jest spory, że się nie opłaca. A koszty bynajmniej nie są wygórowane. W zasadzie opłata za wynajem auta na dobę odpowiada mniej więcej kosztom całodziennego korzystania z usług taksówkarza. Lecz, w przeciwieństwie do usług firm taksówkarskich, auta z wypożyczalni najczęściej są nowe, lub bardzo niedawno nowymi były. Ponadto część osób po prostu lubi prowadzić, czego nie da się zrobić z taryfą.

wynajem aut:

Paleta wyboru spośród dużej ilości usług na rynku jest spory, pojawiła się bardzo duża konkurencja. Wypożyczalnie samochodów rzeszów mnożą się ostatnimi laty jak grzyby po deszczu. Dzięki dużemu wyborowi usługodawców oferty są naprawdę bardzo bogate i dogodne dla klientów. Można na przykład wynająć dywaniki przeciwślizgowe w jednym mieście, np. w miejscu lądowania naszego samolotu, a oddać w innym mieście- taka usługa nazywa się One Way. Możemy też poprosić o podstawienie samochodu pod dogodny dla nas adres, można też umówić się z wypożyczalnią na oddanie auta w godzinach, w których biuro już nie jest otwarte. Może to być świetna usługa, jeśli potrzebujemy np. dojechać na lotnisko w oddalonym od naszego miejsca pobytu mieście, a samolot mamy w środku nocy.

A zatem jaki dostaniemy wybór, jeśli chodzi o samą flotę pojazdów? Także i tutaj wypożyczalnie mają nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy bowiem samochody z różnych klas, ze skrzyniami automatycznymi a także manualnymi. Możemy wynająć małe, stylowe samochody miejskie, jak Fiat Panda czy Mini One. Możemy wybrać rozważny, większy samochód jak Opel Astra czy Renault Megane, doznać nieco więcej emocji w samochodach z wyższego segmentu jak Ford Mondeo czy Opel Insignia. Znajdziemy też 8 czy 9 osobowe busy, sportowe limuzyny jak Mercedes C czy wyposażone w mocne silniki SUV`y jak Volvo XC60. Wybór jest spory, więc i tutaj nie odnajdziemy problemów.

Jeśli chodzi o same formalności, przy wynajmie samochodu (kraków wypożyczalnia samochodów) będziemy potrzebowali mieć ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz, co niemal oczywiste, prawo (sprawdź koniecznie dostępną ofertę – Waliduda Adwokat Wrocław sprawdzona kancelaria prawna) jazdy- ważne przynajmniej od 12 miesięcy. Musimy mieć również ukończone 21 lat. Sporo wypożyczalni wymaga zdeponowania kaucji, lub podania numeru karty kredytowej lub karty płatniczej, z której środki zostaną na czas wynajmu samochodu zablokowane. Naturalnie ich odblokowanie nastąpi zaraz jak oddamy samochód.