Po co nam profesjonalny fotograf na ślubie?

„W jakim celu mam wydawać pieniądze na profesjonalnego fotografa? Przecież wujek Gienek i reszta gości i tak będzie miała ze sobą aparaty fotograficzne. Dzisiaj to nawet przy pomocy telefonu komórkowego można zrobić zdjęcia” – stwierdził przyszły pan młody.

Zanim jednak poprosimy rodzinę lub wujka Gienka, by zrobił nam zdjęcia na ślubie, warto zapytać stryjka czy gwarantuje, że nie spóźni się na uroczystość zaślubin. Czy jego żona z całą pewnością nie zapomni w domu torebki? Na ilu ślubach robił zdjęcia i gdzie możemy obejrzeć jego portfolio? Niczym duch będzie niezauważalnie przemierzał kościół, a przy tym zachowa się odpowiednio do sytuacji? Czy oby na pewno odpowiada mu rola abstynenta na przyjęciu weselnym?

fotografia ślubna

Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: abcslubu.pl – Dorota Dolińska

A teraz pytanie do Młodych: czy naprawdę chcemy „przyoszczędzić” akurat na fotografie?

Może bezpieczniej będzie zostawić pytania bez odpowiedzi. Wujkowi dajmy szansę wykazać się w roli gościa, zaś my zatrudnijmy profesjonalnego fotografa. Przecież przysięgę małżeńską (zazwyczaj) mówimy tylko jeden raz w życiu…

Nie zapominajmy o tym, iż fotografie to niezastąpione pamiątki z ceremonii ślubnej do których niejednokrotnie wracamy, wskutek tego tak szczególne jest aby fotograf ślubny zrobił je z finezją i umiejętnością. W zapomnienie odchodzą sesje ślubne w studiu fotograficznym, dziś większość par udaje się na nie w plener, dzięki czemu nasze zdjęcia interesujące odnośnik wychodzą pięknie i oryginalnie. Powinniśmy też zastanowić się, którego dnia zdecydujemy się na sesję, w dniu ślubu czy też w trakcie podróży poślubnej, kiedy to wraz ze swoim nowo poślubionym małżonkiem będziemy przechadzać się po urokliwych uliczkach Barcelony. Z imponującej liczby ofert mówiących o fotografii ślubnej (więcej na ) zdecydujmy się na taką, która da nam satysfakcję i zatrzyma wspomnienia na wiele długich lat. Zdecydujmy tylko jakiego efektu się spodziewamy, w jakim klimacie ma się odbyć sesja. Czy będą to wyretuszowane fotografie, czy też naturalne z reporterskimi kadrami?

Zdjęcia w plenerze totalnie szalone, z spora dawką stylizacji czy też delikatniejsze, z domieszką romantyzmu?Po określeniu swoich upodobań przeglądnijmy portfolio fotografów na i pokuśmy się na te, które ujęły nas najbardziej. Nic tak równie ładnie nie ozdobi ściany nad małżeńskim łożem, jak zatrzymane w ramkach zdjęcia z dnia ślubu. Dobrze zrobione zdjęcia.

zdjęcia (zobacz szczegóły pod linkiem angelka.pl)